Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Igaz az hogy futásnál ha...

Igaz az hogy futásnál ha endorfin termelődik ahhoz is hozzá tud szokni a szervezet így már nem vált ki boldogság érzetet?

Figyelt kérdés
Legalább is valami ilyesmit olvastam. Nekem mikor egy időbe rendszeresen futottam, éreztem is azt az oldott állapotot, meg a boldogság érzetet, viszont egy idő után már nem éreztem és azóta sem érzem ha futok. Tényleg lehetséges hogy hozzá szokik a szervezet az endorfinhoz így immunis lesz rá?
2020. márc. 12. 13:30
 1/6 anonim ***** válasza:
nem
2020. márc. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 alletta válasza:
szerintem nem. akkor soha többé nem éreznénk vágyat az endorfin érzése után.
2020. márc. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Ennek az endorfin témának kb annyi köze van a valósághoz mint az anabolikus ablaknak...
2020. márc. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor miért nem érzem? Eleinte éreztem 50 perc- 1 óra futás után, de aztán már semmit nem éreztem, ugyan olyan volt a hangulatom mint futás elött. jó volt mikor termelődött, az motivált hogy fussak és hogy újra át éljem azt az euforikus állapotot, hangulatot.
2020. márc. 12. 15:02
 5/6 anonim ***** válasza:
86%

#4

Inkább a motivációd lett oda. Nem látod értelmét a dolognak és mentségeket keresel már inkább. Ami endorfint termel attól mindíg kicsit boldogabb vagy és újra és újra törekszel rá. Csak nem mindegy hogy mit kell tenni érte. Pl a csoki is serkenti a termelést, mégse mondod azt hogy már nem olyan, meg nem élvezed, mert a csoki az csoki. Az érzés is jobb, hogy van csokid.

De ha már dolgozni kell hozzá az meg fárasztó és nyomasztó gondolat. Velem is kb ez van mindíg. Utálok futni, mert utálok futni... De kell és ezt elfogadom, mert szükségem van a futás előnyeire, és mikor kb a taknyomon csúszok már mint egy csiga, mert nem bírom akkor is érzem azt hogy ez most jó volt.

De edzeni szeretek, csak az is fárasztó, néha nehezen veszem rá magam, viszont ha elkezdem nem tudok vele leállni, mindíg akarok még egy kicsit. Persze az edzést nem most kezdtem már, de mai napig egy kiadós edzés kb olyan érzés számomra mintha túl lennék egy szenvedélyes éjszakán egy kiéhezett lánnyal (szépen fogalmazva).

2020. márc. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg az van, hogy bizonyos intenzitású edzés mellett termelődik csak az endorfin. Meg kell érte dolgozni. Pl ha naponta lefutsz 5 km-t, akkor egy idő után sokkal kisebb erőfeszítésbe fog kerülni. Ezután vagy növelni kell a km-t, vagy gyorsabban kell futni, hogy ugyanazt a hatást érd el.
2020. márc. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!