Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kezdő futónak mit tanácsolnál?...

Kezdő futónak mit tanácsolnál? Hogy fogjon bele és Milyen cipőt vegyek max 20 ezer Ft ért?

Figyelt kérdés
Nem külön pályán futnék itt nincs,azért is futást választottam mert itt a legközelebbi edzőterem 30km re van. Ruházatom van,cipőt veszek mi kellhet még hozza?
2020. márc. 13. 11:37
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Jobb lenne igen de az 30kmre van és kicsit húzós eljutni oda időben.


Megnéztem azt a cipőt lehet az lesz az ideális,tetszik

2020. márc. 13. 15:35
 12/25 A kérdező kommentje:

Jo ennyi erovel megsérülhet vaalki teremben is mef uszodában vagy épp biciklizés kozben.


Meg mindig ez olcosb. Mert ennyi a cipő,ruházat van kondiba az eljárás maga 1200ft per alkalom lenen és a bérlet ára.


Mindig azzaljonek ha valaki nem sportol hogy csak kifogas ,nem kerül penzbe akarni kell 😊hat én most bele vágok

2020. márc. 13. 15:37
 13/25 anonim ***** válasza:

Én 2 éve futok heti 3 alkalommal kb. 8-10 kilométert ilyen cipőben:

[link]

Nem vagyok elhízva, Bemelegítek, lenyújtok, sose fájt semmim.

Nem kell a hobbifutást túlmisztifikálni, ha egészséges vagy és nincsenek mozgásszervi probléméid. Gondolom, amúgy se maratonnal fogsz kezdeni (fokozatosság!). 30-40 éve csehszlovák vászon, vékonytalpú tornacipőben futott mindenki, és nem lett semmi baja. A méregdrága cipőnél fontosabb, hogy fokozatosan szoktasd magad a futáshoz, melegíts be és nyújts le rendesen.

2020. márc. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

10:

Pontosan ugyanúgy nincs rá garancia, mint ha rátukmálnak egy drága cipőt tudományosan nem igazolt vizsgálattal. Ezerszer többet ér, ha felpróbálja, kipróbálja a cipőt, biztosra nyilván nem lehet menni.

2020. márc. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

13:

Nekem is sokáig olyan 4 ezres cipőm volt, illetve az elődjei, volt amelyikkel terepre is kimentem. Az elmúlt fél évben egy olyan és egy 2 ezer Ft-al drágább szintén decathlonos cipőben futottam heti 50-80 km-t, a váltás az időjárás miatt kellett, ha az egyik beázott, másnapra nem száradt meg. Most cseréltem a feljebb linkeltre (Kiprun Long), és ezt kukáztam. Nem mert kényelmetlen lett volna, vagy ilyesmi, viszont a talpanak semmi tapadása nincs, pár hete esőben kimentem vele Strava szegmenseket futni résztávként, és vizes aszfalton majdnem elscsúsztam. A kicsit drágább, ami most a másodlagos cipőm, nincs ilyen bajom, egyébként a színén kívül szerintem csak a talpában különbözik.


Egyébként a sérülésveszélyt az is csökkenti, ha az embernek kettő eltérő kialakítású cipője van, és váltogatja, ezért a következő nekem nem Decathlonos lesz, vagy legalábbis egy teljesen más kialakítású.

2020. márc. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
ma 16:24 - igen, teljesen igazad van, tényleg csúszik vizes úton, de én nem vagyok olyan rendes ember, mint te, és esőben általában nem megyek ki, hanem marad a futópad... :) amúgy futópadra is teljesen jó ez a cipő.
2020. márc. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
0%
Nyomjátok csak eszetlenül nyugodtan, de ha szabad kérni ne adjatok ostoba, egészségre ártalmas tanácsokat másoknak!
2020. márc. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

17 😊 ha te jobb tanácsot stb tudnál adni írd le nyugodtan!

Én segítséget kertem nem vitatkozni akartam itt

2020. márc. 13. 20:27
 19/25 anonim ***** válasza:
A cipők szerepe nagyon tulértékelt. Nagyságrendekkel fontosab sérülés szempontjábol hol, hogyan, mennyit, futsz. Szerintem ajánlot mellette valami más sportott is csinálni magában túl egyoldalú.
2020. márc. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Faluban lakom így másra nem igazán van lehetőség ,itt még focicsapat sincs 😀

Hol Jobb aszfalton vagy füves/földes úton? Itt ezek vannak mint opciók

2020. márc. 13. 23:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!