Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás előtt mit érdemes enni,...

Futás előtt mit érdemes enni, és mikor?

Figyelt kérdés
Tegnap futás előtt kb. 1 órával ettem zabkását mézzel és 20g fehérje porral. Utána elég jól ment a futás. Érdemes mindig ilyet ennem előtte? Célom a fogyás (kb. 90kg-ról szeretnék 84 köré menni... ezt nem hátráltatja?), illetve az idő javítása, távolság növelése (most 10km-t futottam 6:55-ös átlaggal).

2020. márc. 31. 18:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy-másfél órával előtte már kb semmit sem érdemes enni, csak terheled vele a szervezeted. A zabkása nem egy nehéz étel, az is benne van, hogy véletlen egybeesés, hogy jól ment a futás. Nekem se minden alkalom ugyanolyan.

Étrend fontos, ha fogyni akarsz, mellette jó a sport is.

2020. ápr. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Általánosságban másfél-két órával előtte érdemes legkésőbb enni, nehéz ételt akkor sem. Ez alól kivételt képeznek a maratoni, félmaratoni versenyek, amikor közben is érdemes gyors felszívódású, szénhidrát dús energiapótló ételeket, géleket, sportitalokat beleiktatni.
2020. ápr. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!