Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy legyek izmosabb?

Hogy legyek izmosabb?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

170 cm magas, 50 kg-os lány vagyok.

Az utóbbi évben nagyon elzsírosodtam.

(163 cm voltam, 43 kgról 50re híztam egy hónap alatt. Tiszta striás lett a combom, azóta nőttem 7 centit, de nem próbáltam nagyon leadni)

A súlyom alapján sokan mondanák, hogy elég sovány vagyok, de a testem összhatása nem valami jó, a hirtelen hízás miatt.

Ugyebár a zsír sokkal nagyobb területen fekszik el. A testzsírom magas.

A belső combomból, a popsimból, a hasamból és a felkarom alsó részéből szeretném leadni a hájt és izmos lenni.

Már fogytam 1 kg-t, ami a hasamból és a belső combomból ment le főként.

A combom izmos a belső részén kívül. A karom is izmos csak az alja nem, mert az lóg. A fenekem ha befeszítem szintén nagyon izmos, kő kemény, viszont alapból azon is van háj és plöttyedt. A hasam is hájas, de ha reggel feszítem be, meg edzés közben is érzem hogy kemény. Szóval nem vagyok annyira totál zsíros.

Azért nem tudom, hogy hogy álljak neki leadni a zsírt és izmosnak lenni, mert félek, hogy rosszul fogom csinálni és az izmot veszítem el. Vagy ez kivitelezhetetlen? Edzek, és majd lemegy a zsír, talán egy kis izom is, de az közben jön is rám, nem?

Mennyi kalóriát egyek, körülbelül 1600 az jó? Mert félnék, hogy lelassul az anyagcserém, koplalni nem szeretnék, meg semmi ilyesmi.

HIIT edzést, kardió edzést illetve jógát végeznék most így a karantén idején. A futás is segíthet (az utálom)

Tudom higy nagyon összeszedetlen lett, de kérlek ha bármi tanácsod van, hogy milyen gyakorlatokat csináljak, vagy bármi, akkor azt szívesen olvasom. Előre is köszi!



2020. ápr. 1. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

1. Ha az elmúlt évben 7 centit nőttél, akkor 13-14 éves lehetsz, tehát nem engedélyezett a jelenléted ezen az oldalon.

2. Ha 170 centisen 50 kiló vagy, akkor nem lehetsz zsíros, inkább alultáplált, bár 13 évesen ez akár normális is lehet.

3. Ha gondod van, a szüleiddel, a gyerekorvossal, vagy a testnevelés-tanároddal beszéld meg!

2020. ápr. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Rubint Réka videói elég jók, van kifejezetten láb és popsi erősítés is.
2020. ápr. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves Első válaszoló!

Ne haragudj, nem volt egyértelmű. 15 évesen, 3 éve híztam fel ezt a 7 kg-t, 163 centisen. Azóta eltelt 3 év és 7 centit nőttem. (Már másfél éve stagnál a magasságom, nőni valószínűleg már nem fogok)

18 éves vagyok, de 3 év alatt nem nagyon vettem rá magam, hogy leadjam ezt. Azóta is 50 kiló vagyok, 3 éven keresztül ezt tartottam.

2020. ápr. 1. 11:36
 4/6 A kérdező kommentje:

U.i.: Nem vagyok alultáplált, genetikámból adódó. Gyors anyagcserém volt, sportoltam gyerekkorom óta, naponta 3000 kalóriánál többet vittem be. Aztán 3 hónapra abbahagytam, a következő 1 hónapban lelassult az anyagserém de ugyanúgy sokat ettem és feljött 7 kg. 3 éve alig mozgok valamit, abbahafytam a sportolást, de most újra szeretnék mert nagyon hiányzik.

Egyáltalán nem bánnám, ha 10 kg-mal több lennék 170 centisen 60 kg, a bajom azzal van, hogy zsíros vagyok és nem izmos.


Problémám pedig nincsen, kiegyensúlyozott és boldog életem van, de köszönöm hogy aggódsz, rendes tőled

2020. ápr. 1. 11:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy 170 centi és 50 kiló nem alultáplát... Én 173 vagyok 52 kiló, nagyjából ugyanez a helyzet nálam is, mint a kérdezőnél, miután abbahagytam a sportot lettem 'skinny fat'. Más a genetikánk, attól még hogy a BMI index a kórosan soványt adja ki, kinézetre nagyonnem nézünk ki anorexiásnak (legalábbis én nem).

Kérdező, én youtube videók alapján kezdtem el, van egy csomó izmosodásra/formásodásra való videó, konkrét edzéstervek ilyesmik. A kommenteket is szeretem elolvasni, mert egy csomóan leírják tapasztalatukat, ilyeneket keresgélj szerintem. Én kicsit kevesebb mint 1 hónapja kezdtem (heti kb 5 napot tornázok, úgy 1-1.5 órákat, attól függően hogy mennyire esik jól), és máris rengeteg változást látok, nagyon meg vagyok elégedve :)

2020. ápr. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös válaszoló!

Nagyon szépen köszönöm!

Örülök, hogy már látod a változást, kitartást kívánok! Hajrá!🌞

2020. ápr. 1. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!