Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi lehet ez a talp fájdalom...

Mi lehet ez a talp fájdalom futás után?

Figyelt kérdés
Hétfőn lefutottam 10km-t idén másodszorra, kb. 5 hónap után. Valószínűleg nincs erre rákészülve a szervezetem, nem vagyok a klasszikus futó alkat. Futás utáni napon nem volt bajom, de azután reggel úgy keltem, hogy fáj a jobb talpam, és alig bírtam ráállni. Estére nagyjából rendbe jött, de ma megint a fájdalommal ébredtem. Mi lehet ez? Csak pihentetnem kell? Én már tegnap menni akartam megint futni, de még ma sem fogok tudni így... mennyit várjak szerintetek? Úgy emlékszem hogy volt ilyen tavaly is a szezon elején. A cípőm szerintem jó, 2 évet használtam (mondjuk évi 200km futás van benne).

2020. ápr. 2. 10:13
 1/1 ATUSSZ válasza:

Hello próbálok segíteni 5 okot ismerek:

1. Túlsúly

2. Lúdtalp

3. Nem megfelelő cipő

4. Hanyag,rossz testartás

5. Vagy ha nem melegítesz be eléggé és túlzott igénybevételnek tesszük ki a talpunkat, akkor talpunk is a megszokott módon reagál. Jelzi, hogy nem válik egészségére a dolog A pihentetés sokat segít és a talpunkban a futó izmok(talpi fascia)kímélő nyújtása Remélem tudtam segíteni!! :)

2020. ápr. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!