Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Amikor valaki hidegben kimegy...

Amikor valaki hidegben kimegy futni hogy hogy nem fázik meg?

Figyelt kérdés

Akár mostanában, akár február/március környékén.

Láttam többször is rövid nadrágban futókat.


A hideg levegőt belélegzi, hidegben van a teste.

Az ilyenek nem betegszenek meg, de miért nem?


(Én is aktívan sportolok, de csak zárt edzőteremben és uszodában. Szóval bocsi, ha buta a kérdés.)



2020. ápr. 11. 00:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ez emberfüggő is.

Én pl. megfogadtam, hogy hidegben többet nem futok... nem igazán éreztem, hogy jót tett volna.

2020. ápr. 11. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy megszoktam. Gyakorlatból tudom, hogy kell öltözni, ahhoz hogy ne fázzak meg
2020. ápr. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólókkal, abszolút megszokás kérdése...


Ugyan nem futás, hanem bicajozás: amikor 40 fölött elkezdtem (térdproblémák miatt) áttérni a futásról a bicajozásra, kb. október-november táján, 10-15 fok körül már abbahagytam. Aztán mindig tovább és tovább tudtam csinálni, anélkül, hogy aránytalanul vastagabban kellett volna felöltöznöm. Mostanra (7-8 év után) gyakorlatilag csak akkor nem megyek tekerni munka után, ha jeges v. havas az út, vagy nagyon mínuszok vannak. Mínusz 2-3 fokban még simán megy a fél-egy óra kerekezés.

2020. ápr. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%

attól nem betegszik meg ha belélegzi a hideg levegőt vagy hidegben van a teste. ha vírusos hideg levegőt lélegzik be, attól már igen.


vagyis nem magától a hidegtől fázol meg, hanem a vírusoktól, amik jobban terjednek. pl. az influenza vírus elvileg 5 fokban érzi a legjobban magát.

2020. ápr. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
42%
Utolsó ezt felesleges volt ...
2020. ápr. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%

mármint úgy érted, hogy ezt úgyis mindenki tudja?

jó, ok, értem, csak úgy tűnt, hogy a kérdező nem, ezért írtam le.

2020. ápr. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
18%
"Nem magatól a hidegtől fázol meg ". Hideg szélben fűtetlen lakásban is spontan megbetegszik az ember .
2020. ápr. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"spontán"?? :)))) az milyen?

persze, fűtetlen lakásban, hosszú ideig tartózkodva, legyengíti az immunrendszered egy idő után, megbetegszel.

de ez a "megfújt a szél", amit szoktunk mondani, az max. egy kis köhögés, ami elmúlik egy nap alatt. a rendes megfázást vírusok okozzák.

2020. ápr. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%

8as

Ne erőlködj,igazad van,de ezt a "hidegtől leszel beteg" felfogást nehéz kiverni az emberek fejéből. :)

A sport erősíti az immunrendszert, plusz aki így edz,valószínűleg vitamint is visz be egészséges étrenddel. Így kevesebb esélye van,hogy beteg lesz.

2020. ápr. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
És milyen vitaminokat szednek esetleg?
2020. ápr. 11. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!