Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék több húzódzkodás...

Hogyan tudnék több húzódzkodást csinálni?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy 4-5 darab felhúzáson egyszerűen sehogyan sem jutok túl. És akkor is csak az első körben megy ennyi, ismétléseknél olyan szinten meg vagyok halva, hogy másodszorra 2 talán még megy, aztan csak 1-1. Ezt úgy próbálom kompenzálni, hogy valamire fellépek, azzal feltolom magam a rúdig, onnan pedig visszaengedem magam segítség nélkül.

Tehát így néz ki egy példa edzés:

1. Kör:4-5 tiszta húzodzkodás, 90-120 mp pihenő

2. Kör 1-2 tiszta + 3-4 lábas, 120 mp pihenő

3-5. Kör: ua az mint a 2.


A pihenők azért nem rövidebbek, mert akkor még ennyi sem megy. Próbáltam heti többször, akkor viszont olyan durvan elfaradnak a karjaim, hogy a második edzés alkalmával örülök, ha megvan két tiszta. Ha heti egyszer vagy ritkábban, akkor meg nincs semmi változás. Egyszerűen nem értem. Egyébként mászáshoz kéne, szeretnék megerősődni annyira, hogy kimenjenek azok az utak is, amelyeknél nincs lépés vagy erős az áthajlás.

Nem tudom, hogy a nemem releváns-e a kérdésben, de lehetséges, hogy nőként ennyire rosszul fejlődjenek az izmaim?

Most a karantén alatt pihentetem a témát, mert itthon nincs min húzódzkodnom, de amint nyitva lesznek a mászóternek megint, szeretnék újult erővel nekivágni az edzésnek.

Minden tippnek, tanácsnak örülök!



#erősítés #húzódzkodás #gyengevagyokmintaharmat
2020. ápr. 14. 17:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Releváns a nemed, mert egy nő esetében már szép eredmény a 4-5 húzódzkodás, feltéve persze, hogy szabályos. Ha tovább akarsz lépni, a heti 1 edzés nem megfelelő, három kellene. A három sorozat jó, a sorozatok között tartott pihenő hosszabb is lehet, akár 3 perc. Próbálj mindig variálni valamit a következő edzésen. Ötletek:

- Ha felső fogással csináltad, legközelebb csináld alsóval!

- Esetleg csinálj csak hármat egyszerre, de végezz 4-5 sorozatot!

- Ha már nem megy több, csinálj még egy sorozatot csak ereszkedésből!

- Ha van lehetőséged, csinálj más gyakorlatot is, például gumiköteles evezést, vagy fekvő húzódzkodást asztalnál!

További tanácsok:

- Havonta, két havonta tarts egy hét teljes pihenőt, vagy erősen könnyített edzést végezz!

- Két edzés között legyen legalább 48 óra pihenő!

- Lehet, hogy már elérted azt a szintet, amennyit ennyi izommal lehet, akkor több izomra van szükséged, amihez megfelelő étkezés kell.

2020. ápr. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nőként valóban nehezebb.


A GTG módszer nagyon jó, de nálad nem kivitelezhető. Az lenne a lényege, hogy minden nap minnél többször gyakorold a mozgást. Például minden órában csinálsz egyetlen egy ismétlést. Hosszútávon nagyon nagy munkamennyiséget lehet így felhalmozni.


Amit leírtál az egész jó, de én azt javasolnám ne hozd mindig a 100%-ot edzésen. Nem éri meg. Jelenleg 4-5 a maxod és krrva megerőltető, le is írtad. Egy edzésen csinálj inkább többször keveset, akár 5-6x 1-2 ismétlést. Többet fogsz csinálni összeségében, nagyobb lesz a pihenő köztük, minden ismétlést jobban tudsz elvégezni. Aztán kezdj el ezek mellett csak a hátaddal foglalkozni. Passzív lógásból aktívba, és lógás simán retrakcióval. Ez az amikor le és hátrahúzod a vállaidat, lapockáidat. A passzivból aktívba meg nyilván az hogy kiengeded aztán vissza, mindezt lógásban.


Erre szánj 4-5 edzést legalább. Ezután hanging lat pull down emelések, tartások. Keress rá youtubon hogy néz ki.


Aztán mehet az amit te írtál, negatívok, tartások fent, lendülettel..stb.

Mire ide érsz szinte biztos, hogy lesz egy jó alapod és már több huzi fog menni

2020. ápr. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!: )
2020. ápr. 14. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!