Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ti is éreztétek már úgy, hogy...

Ti is éreztétek már úgy, hogy "visszafejlődtetek" sport terén? Könnyebb volt az újrakezdés?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 20 éves lány vagyok, röviden a történetem: sose sportoltam, de egyetemen muszáj volt és rengeteg munkával kB én lettem a legjobb sportoló a lányok közül. Nem vagyok tehetséges csak minden nap elmentem edzeni. 2018 őszén kezdtem futni, tavasszal volt az első félmaratonom, azóta volt még 7. Azonban egyre inkább éreztem, hogy stresszel a tudat, hogy van egy terv aznapra és hogyan fogom tudni teljesíteni, akkor is csináltam amikor már rosszul voltam. Tehát már nem élveztem. Aztán jött ez a karantén dolog és e mögé bújva kevesebbet edzettem, nagyon felszabadultnak éreztem magam. 2 hét után újra elkezdtem, de futásnál fulladozok, 3-4 km megy csak, pedig volt már 2 hónap kihagyás is (sérülés miatt) most tesi felmérőn kB olyan eredményem lett, mint az első (0 edzés múlttal) Mi lehet az oka hogy ilyen gyorsan visszaestem? Nálatok volt ilyen? Mennyi idő alatt állt vissza a "rend"? (napi edzéssel?)

2020. ápr. 17. 11:36
 1/3 NintendoWIIU20150616 válasza:
Én is éreztem már így.
2020. ápr. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló volt mostanság, bár én 2 hetet beteg is voltam, magas lázzal. Utána nagyon erősen visszaesett az állóképességem és nem akart javulni. De most, nagyjából 1 hónap elteltével már kezd visszaállni a régi formám. heti 3-4 futással és mellette 1-2 spinninggel. Még nem vagyok csúcsformában, de az irány már jó és ez megnyugtat. Szóval türelem, menni fog neked is, ha kitartóan edzel, csak ne hajszold túl magad, fokozatosan emeld az ezdésterhelést hétről hétre, és mindig hagyj 1-2 napot regenerálódásra is, anélkül nincs fejlődés. Lehet amúgy egészségtelenebb táplálkozás is oka annak, hogy visszaesett az állóképességed, tehát arra is figyelj oda.
2020. ápr. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Persze hogy könnyebb.

Úgy hívják ezt a folyamatot hogy izom memória :)

Nekem ha van 1 hónap kihagyásom akkor kb 2 hét kell hogy utolérjem magam.

2020. ápr. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!