Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Legkésőbb mennyi idősen kell...

Legkésőbb mennyi idősen kell elkezdeni bokszolni, hogy profi legyek?

Figyelt kérdés
Hány éves kor után felesleges belekezdeni? És ha belekezdek mikor, és hogy? Úgy értem mindjárt itt a nyár, neki kezdhetnék, hova kéne mennem? Ezek érdekelnének. Előre is köszi a válaszokat!

2020. ápr. 17. 13:31
 1/2 anonim válasza:
100%

Bar nem vagyok sportolo de en ha profi egyenli sportolo szerettem volna lenni akkor ugy maximum 12 eves kor korulre tennem hogy par ev utan mar a fiatalkoruak kozt tudjak versenyezni


De mondom nem vagyok taoasztalt ez csak az en erzesem

2020. ápr. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát bonyolult szitu.

Egy kis fogalom rendezés: a profi boxban azt jelenti, hogy pénzt keres vele, míg az amatőr "ingyen" csinálja, lehet valaki profiként nagyon szar és amatőrként nagyon jó.

Ha te úgy értetted, hogy jó akarsz lenni akkor leírom.

Alapvetően az van amit az első mond, érdemes 10-12 éves korban elkezdeni, 13 éves korodtól más versenyezhetsz, szépen fel tudod építeni magad. DE feltételezem nem azért fogalmazódott meg benned ez a kérdés, mert időben kezdted. Ebben az esetben sincs minden veszve, de minél később kezded annál nagyobb hátrányból indulsz. Minél nagyobb a hátrány, annál több munkát kell bele fektetned, hogy akár csak ugyan ott legyél mint a többi. Mint egy futóverseny ahol a rajt előtt elkezdesz sétálni hátrafele, de közben a mezőnnyel egyszerre kell célba érned, szóval nehéz. Olyan dolgokat kell megtanulnod kezdőként amire az ellenfeleidnek éveik voltak, 2x keményebben kell edzened és sokkal több mélypontod lesz. Hatalmas szív kell hozzá, de nem lehetetlen. Ha van valami különleges vonásod, pl nagy ütőerő, kivételes gyorsaság, stb az sokat segíthet. Vannak világbajnokok akik nem kezdték fiatalon, lásd Deontay Wilder, tudom, hogy jelenleg nem bajnok de eddig az volt és majdnem minden meccsét kiütéssel nyerte meg, csak azért mert van egy brutál jobbegyenese. Gyakorlatilag semmi mást nem tud, de ha egyszer elereszti a jobbost elég ha a fejed eltalálja és lefekszel.


Én is nagy hátrányból kezdtem 15 évesen 5 évvel ezelőtt. Annyi szerencsém van, hogy nehéz a kezem a mezőnyhöz képest, de nagyon megszenvedek vele ahogy le is írtam. Nekem megéri. Neked kell eldöntened, hogy neked megéri e.

Ha bármi kérdésed van írj nyugodtan próbálok legjobb tudásom szerint válaszolni.

2020. ápr. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!