Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Küzdősportolók! Ez szerintetek...

Küzdősportolók! Ez szerintetek jogos volt az edzőmtől?

Figyelt kérdés

Járok nihon ju-jitsu edzésre. Gyakoroltunk elhárító technikákat. Páros gyakorlat, egyikünk üt, a másik blokkolja, majd megragadja az ütő ember karját megcsavarja és földhöz vágja. Csináltuk lassan először, utána mondta a sensei, hogy gyorsabban és úgy csináljuk, mint ha tényleg megtámadnának minket, képzeljünk el egy utcai szituációt. Hát én ütöttem (nem fejre), edzőtársam pedig nem tudta védeni. Rólam tudni kell, hogy valamikor kickboxoltam 6 évet. A sensei neki állt velem pörölni, hogy miért így ütök. Mondtam neki, mert így életszerűbb szerintem. Erre ő azt mondja, hogy utcán nem bokszolók fognak megtámadni minket, én pedig visszakérdeztem "mert karatésok pedig igen"? A nihon ju-jitsuban is ugyanazok az ütések, mint a karatéban. Erre dúlt-fúlt mérgében.


Lehet én vagyok a hülye, de ki a f****m fog utcán oi zuki-val támadni? Valahogy nem tudom elképzelni, hogy a kocsma előtt a Kolompár Gazsi felveszi a karate beállást és egy oi zuki-t indít felém. Persze az igaz, hogy nem valószínű, hogy ökölvívó fog belém kötni. De a küzdősportot nem ismerő ember ököllel történő ütése, azért szerintem jobban hasonlít egy bokszban is használatos egyenesre. Oi zuki-t biztos nem fog ütni senki.



2020. ápr. 24. 17:01
 1/2 anonim ***** válasza:
60%
Az a gond hogy valószerűtlen a legtöbb önvedelmi edzés , mert párban állnak lassan mozognak előírásra . Valosagban nekirontanak csépelve óbegatva dulakodva . Nincs lent a beton helyett szőnyeg sem terdvédő es senki sem dobja el magát a másikat fogva a piszokba . Kötött gyakorlatok mind gyatra semmik . Emiatt jobbak a kevert modszerek defendo nagasudo , vagy k1 rendeszerek amikben a sportoló thay boxot földharcot is evek óta kombinál . A másik baromsag az erőltetett kardio 5 kör béka ugralas és 30 fekvőtamasz után sparring edzés . A mese kategóriak kungfu aikido meg nevetseges .....
2020. ápr. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
59%
6 éves kickbox múlttal, hogyhogy nem látod, hogy parasztvakítás edzésre jársz? Mind az edzőt, mind a többi ottani tanítványt bevernéd a földbe sárgarépának. Ha tetszik a dobálás, csavarás, szorítás, feszítés, akkor irány bjj.
2020. ápr. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!