Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Küzdősportolók! Ezt hogyan...

Küzdősportolók! Ezt hogyan szoktátok áthidalni?

Figyelt kérdés

Szal én is sportolok, teljesen mindegy mit, de ha valami sérülésem van, pihi.

Viszont nálatok azt látom, hogy szanaszét veritek egymást, aztán 2 nap múlva edzés.

Én kétszer voltam karate edzésen, elsőn jól elvertek, két napig sántítottam, sajgott az oldalam.

Szal következő kimaradt, utána valóra mentem csak.

Ott még jobban elvertek.

Aztán mondták, hogy ez csak rosszabb lesz, szal feladtam.

Hogy lehet így menni edzeni?

Értem, hogy kell a pofon, de el nem bírom képzelni, hogy lehet ezt hosszútávon csinálni.

Most láttam reggel egy képet, egy csapat karates, vegyesen, gyerekek, nők férfiak stb.

Hogy bírjátok?


2018. okt. 21. 08:02
 1/6 aikiboxer ***** válasza:
100%
Nem járunk olyan helyre, ahol kezdőket vernek. Az ilyen legalja helyek messziről kerülendők.
2018. okt. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az elsőhöz. Egy jó edző felkészít a terhelésre, megerősít. Nem elveret az első edzésen.
2018. okt. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

azért ne vegyük ennyire készpénznek azt amit ír a kérdező.

mert sok kezdő a páros gyakorlatot is verésnek tudja értékelni és ha kap a puha kis combjára 20 odapöttyintést attól is sziszegnek néhányan.

és persze ez másnapra lehet lila és fájhat,mert idegen a testének,de azért nem olyan mintha kapna 3 valóban ko értékű lesántító combost küzdelem közben.

2018. okt. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Na igen, elismerem, hogy ez eléggé szubjektív, de azért na, autót nem tudtam vezetni utána, mert húzott a lábam.

Egyébként akkor hozzászokik a szervezet hosszútávon és már nem fáj, vagy hogy van ez?

2018. okt. 21. 19:31
 5/6 anonim ***** válasza:
8 éve karatézok. Egyetértek az előttem válaszolókkal. Ahol ennyire szétcsesznek, akkor oda ne járj, mert nem normálisak... Normális helyeken még a haladóbbaktól is kérdezik, hogy nem fáj-e, stb. Egyébként igen, egy idő után megszokod és nem fog nagyon fájni (mi rendszeresen csinálunk ,,felületkeményítést", persze csak ésszel). Én pl 2 év után az öklömmel nem éreztem nagyon semmit már pl zsákolásnál, a bőrt se szedte le. Csak az az időszak rossza, ameddig meg nem szokod, de bizony addig kék-zöld foltok, sántítás, szétvert ököl benne van a pakliban... Viszont ha fáj, akkor ne félj szólni, hogy egy kicsit gyengébben csinálja (szerintem normál esetben akkor jó, ha fáj egy kicsit, de azért elviselhető). Úgyhogy ne add fel, keress másik helyet és folytasd! Hajrá!
2018. okt. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kihagytam: Persze, ha valami komolyabb sérülés van pl: húzódás, rándulás akkor gondolom logikus, hogy nem mész. Kék-zöld foltokkal és szétvert ököllel nyugodtan lehet, maximum lekötöd és kész.
2018. okt. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!