Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért fejlődöm ennyire lassan...

Miért fejlődöm ennyire lassan a futásban relatív fiatal nőként?

Figyelt kérdés

Alapvetően nagyon gyenge ember vagyok. Konkrétan például a bowling azért nem megy jól, mert nincs erőm elgurítani addig a golyót, ezért a csuklómat automatikusan elfordítom. Legutóbb odafigyeltem erre, rendesen elfáradt a csuklóm és 2 napig izomlázam volt.

Amióta leérettségiztem és magamnak kell intéznem a sportolást, többnyire minden évben mozogtam valamiket, hol egész sokat, hol botrányosan keveset. De mozogtam.


Futás, úszás, bringázás, túra, otthoni torna (súlyzók, fitneszlabda, stepper).

Általában nem az volt a célom, hogy ebben vagy abban konkrétan fejlődjek, hanem hogy a mozgástól jól érezzem magamat.


Idén február óta futok, februárban heti 1 alkalommal, azóta heti 2-4. A minimum 2 meg szokott lenni.


Jelenleg 3-4 hete ott tartok, hogy az 5 - 5,5 km megy 7, kicsivel több, mint 7 perces kilométerekkel. Vagy úgy, hogy lassan és egyenletesen, vagy úgy, hogy gyorsabban és rövidebb gyaloglásokkal (50-100 méter lehet).


Másoktól olyanokat hallok, hogy 3-4 kilométereket futott és nem is erre helyezte a hangsúlyt, majd műtét után 2 hónap alatt meglett a 10 km, 6 perces kilikkel. Vagy konditeremben futott néha 2-3 kilométert, majd 5 (!) nap alatt felkészült az 5 km-re.


Most néztem futóedzést, ami arra épít, hogy ha az ember tud már 15 percet egyhuzamban futni (azért az még megy, talán 6,5 perces km-ekkel is), akkor nosza, heti 3-4-szer 1 óra futás váltakozó tempóban.


A korábbi években se ment jobban, sőt, még most kitartóbb vagyok (mentálisan).


2020. máj. 17. 20:56
 1/1 anonim ***** válasza:
A táplálkozásod rendben van? Lehet hogy az a baj, hogy nem viszel be annyi tápanyagot, mint amennyit a sportból adódó plusz szükséglet megkíván, és nincs elég energia, építőanyag az izmoknak.
2020. máj. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!