Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kardió szempontjából a kondizá...

Kardió szempontjából a kondizás(gyúrás) felér a futással vagy biciklizéssel?

Figyelt kérdés
Én úgy tudtam hogy kardió szempontjából jobb a futás vagy a biciklizés de az egyik ismerősöm azt mondta hogy a gyúrás is ugyanolyan jó.Akkor most mi az igazság?
2020. máj. 29. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem ér fel, mert nem egyenletes a terhelés. Pl vegyük a lábnapot, talán az a legmegterhelőbb. A gyakorlat közben felér egy kardióval, de azután pár perc pihenő, váltakozó intenzitás, még egy kerékpározás/futás esetében x ideig egyforma a terhelés, nincsenek ingadozások. Ez az én véleményem, nekem így logikus, majd ha valaki jobban tudja, akkor majd megcáfol :).


Viszont nekem a súlyzós és testsúlyos edzéstől igen nagy mértékben nőtt az állóképességem is. Ez előtt karatéztem, ahol elég sok futás is volt, mellette kerékpároztam is. Most egyáltalán nem futok, időnként tekerni szoktam, viszont múltkor futásnál új rekordot döntöttem. Sokkal tovább bírtam. Persze ha mellette futottam volna vagy többet kerékpároznék, akkor jobb lett volna az eredmény.


Úgyhogy szerintem nem, nem ér fel. Állóképességet lehet vele növelni, de nem olyan hatékonyan, mint a kardiókkal.

2020. máj. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Gyúrással nagyon komoly állóképesség fejleszthető ki.
2020. máj. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Attól függ, milyen az edzésed. Ha a seggeden veszed a levegőt mindvégig, mert olyan kevés pihenőt tartasz pl., fog javulni az állóképességet, de az izmaidat kevésbé fogod tudni alaposan megedzeni, ha közben majd elájulsz, és nincs kraft.
2020. máj. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%
Hát ez két merőben eltérő mozgásforma. A kondizás nem helyettesíti a kardiót .
2020. máj. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#3 fogalmad sincs az állóképességről az látszik
2020. máj. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!