Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nem találom azt a sportot,...

Nem találom azt a sportot, ami örömet okoz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van rajtam 10 plusz kiló, nagyon szeretnék lefogyni. Tudom hogy koplalni nem elég, szükség van a mozgásra. Próbáltam a futást, a kondi-termet, jógát, pilatest, capoeira-t, táncot, régebben a jazz-balettet, de mindegyiket utáltam. A csapatsportok nem érdekelnek, a teniszt szeretem nézni, de anyagilag nem nagyon lenne megoldható, hogy kipróbáljam. Ahová lehet, kerékpárral megyek, de ez napi 3-4 kilométernél többet nem jelent, úgyhogy hatása sincs. Volt más is ilyen helyzetben? Mindenki azt mondja, hogy egyszer majd megtalálom a nekem való sportágat, de én kezdem feladni. Utálok sportolni, borzasztó nehezen veszem rá magam. Elképzelhető, hogy egyszer mégis találok valamit, ami tényleg örömet okoz vagy csak húzzam fel a cipőmet és húzzak el futni, mert ez úgysem lesz jobb? Az utálatot úgy értsétek, hogy ha tudom hogy délután el kellene mennem futni, reggel már ideges vagyok és előre félek, mennyire borzalmas lesz. Többször előfordult futás és kondi közben is, hogy elsírtam magam. Van olyan, hogy valaki be van oltva sport ellen?


35/nő



2020. jún. 9. 17:42
 1/6 anonim válasza:

Én is így vagyok vele,szabályosan gyűlölök súlyzózni meg konditerembe járni,nem is értem hogy lehet ezt élvezni,mindig az eredményre és a cél elérésre kell gondolni amikor csinálod,hogy mennyivel csinosabb,vonzóbb egészségesebb leszel,én is ha ezt szugerálom akkor kevésbé utálom.

30/F

2020. jún. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak amiatt csinálom, de már rendesen lelki beteg vagyok. Olyan, mintha kínoznám magamat. Próbáltam a zenét, vettem szép ruhákat, hátha megjön a kedvem, kietettem a hűtőre Victorias SEcret modellek képeit, de semmi :(
2020. jún. 9. 19:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Én ezzel ugyanígy vagyok. Csomó mindent kipróbáltam én is, volt amit egyedül (pl. futni nem volt pofám mások szeme láttára, mert nem bírom és már pár méter után a halálomon vagyok) és jártam csoportos órákra is (pl. jóga, pilates nekem is megvolt, illetve jártam spiningre és spinracingre is, voltam úszni, illetve ilyen különféle női súlyzós edzésekre). Egy-két alkalommal egy barátommal voltam konditeremben is. Amit soha nem vagyok hajlandó kipróbálni azok az ilyen seggrázós, zenés, táncikálós dolgok, egyszerűen rosszul vagyok tőle és közöm nincsen hozzá. Valamint a csapat sportok is kiesnek, mert béna is vagyok hozzá és ennyi idősen, nem versenyszerűen kb. nincs is rá lehetőség. Hát én mindtől kb. rosszul voltam, tehát ugyanez mint amit te is írsz. Ha tudtam, hogy menni kell, akkor egész nap tiszta idegbeteg voltam tőle, semmire nem tudtam normálisan koncentrálni, mindenkibe belevesztem, mindenen felidegesítettem magam, sírtam... borzalom. Egyedül a biciklizést tudom én is elviselni, de az semmit nem számít, hogy egy-két kilométert keringek a városban, illetve jártam lovagolni is, de az kb. ugyanez a kategória. Szóval nem tudom mit csináljak, mert utálom magam és nem akarok így kinézni, viszont lelkileg és mentálisan sokkal rosszabb állapotban vagyok, ha ezeket magamra erőltetem. 21/l
2020. jún. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Esetleg aerobic? Nálunk a konditeremben vannak különböző órák, szerintem nagyon jók, én sem vagyok nagy sportember, de ez nagyon bejött. :)
2020. jún. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Próbáltam azt is, de nagyon béna vagyok, nincs jó mozgásom. Frusztrál, hogy mellettem sokkal jobbak vannak és szégyellem magam. Ezért is gondoltam a futásra meg a konditeremben is félre lehet vonulni kicsit.
2020. jún. 11. 19:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Kezdj el erőemelni :)
2020. jún. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!