Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan erdemes otthon elkezden...

Hogyan erdemes otthon elkezdeni a futogepes edzest?

Figyelt kérdés
Rendeltem egy futogepet (jo minosegut). Sajnos nagyon el vagyok hizva, 6 kgot hiztam Marcius ota. Nem is erzem jol magam se testileg se lelkileg. A lenyeg, hogy egyedul nevelem gyerekem, segitseg nelkul, ezert ha neki nincs kedve setalni menni, akkor en se tudok menni, mert egyedul nem hagyhatom. Ezert gondoltam, hogy egy futo gep jo megoldas. Szerintem en mar a futashoz is tul kover vagyok, de a celom, hogy eljussak odaig. Hogy erdemes elkezdenem? Napi hanyszor, mennyit? Egyszer 1 orat, vagy 2 szer felet? Etkezes elott vagy utan? Lassu tempoban sokaig vagy gyorsabb tempoban kevesebb idot toltsek rajta? A setalassal lehet e egyaltalan fogyni? Megprobalok az etkezesre is odafigyelni,ez a terv.
2020. júl. 1. 02:38
 1/2 MadSeal ***** válasza:

Először is legfontosabb egy diéta, heti 1kg fogyással számítva.

Az étkezések szempontjából mind1 mikor, csak evés után legalább 1 órán át ne sportolj.

Kezdheted eleinte napi 20 percnyi, egy picit intenzívebb sétával, és abból a távból kiindulva ami kijön mindig egy picit növelj (ami azzal fog járni,hogy vagy tovább, vagy gyorsabban fogsz menni, de eleinte a sebességet csak finoman, inkább az időt növeld).

Futni inkább már csak akkor kezdj, amikor úgy érzed nem lenne megterhelő az izületeidnek. (Nők esetében olyan 30% testzsír alatt, férfiaknál 25, de szerintem mindenképpen 1-2 hónapot csak intenzív sétával kezdj, a diétához bőven elég lesz).

2020. júl. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. En is kb igy terveztem.
2020. júl. 1. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!