Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fenékformálás ?

Fenékformálás ?

Figyelt kérdés

A nagy súlyokkal való edzésnek feltétele, hogy pihentetni kell az izmot a növekedés eléréséhez.


A saját testsúllyal, ellenállással végzett gyakorlatokra is érvényes ez? A lábam, fenékizmaim edzhetem minden nap súly nélkül? Ha látványos növekedés nem is, de formálódást lehet vele elérni pár hónap alatt? Azt, hogy erősödök, már érzem, és kicsit a forma is javult, de nem tudom mivel tennék jobbat, ha pihentetném, vagy ha minden nap csinálnám ?


2020. júl. 16. 10:57
 1/3 MadSeal ***** válasza:

Nincs ilyen különbség. A súlyokkal végzett edzés annyiban jobb, hogy szinte grammra pontosan ki tudod számolna a neked megfelelől terhelés, tartományt.

Inkább heti 3szor eddz csak, de akkor többet egyszerre (bár ezt vaktában nehéz így meghatározni, nem tudom mennyit edzel egy nap). Legjobb, ha 2 naponta csinálod és ha nem is minden edzésen, de hetente mindig egy kicsit többet (ismétlés, egy idő után mehet egy teljes bónusz széria, de újra kevesebb ismétléssel, vagy valami otthoni nehezékkel).

2020. júl. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

MadSeal tehát szerinted súly nélkül, az ismétlés és intenzitás növelésével is el lehet érni egy szép formás feneket?


Azért kérdezem, mert az én logikám szerint is lehet így növekedés (még ha a buborékforma instagramsegg nem is megvalósítható súly terem nélkül) De a csapból is az folyik, hogy az ismétlésszám és az edzés hosszának növelésével nem lesz változás , csak a komoly súlyzózásokkal.

2020. júl. 16. 11:39
 3/3 MadSeal ***** válasza:
Biztosan nem lesz annyira hatásos, de sokkal jobb lesz mintha semmit sem csinálnál.
2020. júl. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!