Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nem esik jól a testmozgás?

Miért nem esik jól a testmozgás?

Figyelt kérdés

Nem vagyok kifejezetten túlsúlyos, de mostanában elégedetlen vagyok az alakommal, szeretnék leadni néhány kilót. Az étrendem szerintem viszonylag rendben van, viszont sajnos elég mozgásszegény az életmódom. Többször is megpróbáltam már rendszeresebben edzeni (szobabiciklizni, futni, videókat követni stb.), de egyszerűen nyűgnek élem meg az egészet és közben, utána frusztrált, ingerült vagyok, még ha korábban jó is volt a hangulatom. Miért van az, hogy nem tudom a sport által levezetni a feszültségemet és csak nagyon ritkán érzek kellemes fáradtságot? Tudtok ajánlani esetleg valami olyan mozgásformát, ami esetleg bejöhet és nem túl körülményes a megvalósítása? Köszönöm a válaszokat. :)


18/L



2020. júl. 25. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:
20%

Mit csinálsz helyette?

Nem vagy te lusta?

2020. júl. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elég tartalmasan töltöm a szabadidőmet, tanulok, hangszeren játszom, a kutyáimmal foglalkozom (sétálok velük+kutyaiskola), ilyenek. Néha persze játszom a laptopomon is vagy telefonozok, de nem tartom magam kifejezetten lustának,bár halogatásra hajlamos vagyok.
2020. júl. 25. 22:20
 3/6 anonim válasza:
Ha nem szereted, nem kell erőltetni. Van aki futni jár te meg zenélsz. Nem feltétlen lustaság kérzdése. Én pl szívproblémákkal küzdök (na semmi komoly), kondícióm nulla s futni direkt utálok. DE, bicajozni nagyon szeretek azt valahogy jobban bírja a szervezetem. Ezmellett egy ideig jártam edzőteremben s ott súlyzók/gépek a kedvenceimmé váltak.
2020. júl. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy más sportágban találod meg az igazi örömérzést. Paintball, trambulinozás, falmászás... az ember nem szimpla biorobot, hogy a megnövekedett pulzusszám automatikusan kielégítse és jókedvre derítse.
2020. júl. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Eddig egyedül edzettel?

Ha igen, akkor kereshetnel olyat, ahol csoportosan tudtok szorakozni

2020. júl. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
59%

Jarj boxra. Ott vannak csini fiukak. Jo zene es motivalo edzo atb.


A kutyakka meg futnod kene,ha nem ilyen kis torpespicc vagy hasonlod van. Bar azzal is lattam futot nalunk :D

2020. júl. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!