Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek hivatásos sakkozó?

Hogyan lehetek hivatásos sakkozó?

Figyelt kérdés

Nézegettem a magyar sakkszövetség honlapját, de ott nem írják, hogy hogyan lehet valaki Fide tag.

Hogyan lehet a Fidébe regisztrálni?

Olvastam itt egy 10 évvel ezelőtti kérdést ugyan erről, ott valaki azt írta, hogy le kell igazolni egy klubba. Ez igaz? Ezt muszáj? És ha igen, ezt hogyan lehet megtenni, hol kell érdeklődni? Nézegettem megint csak a magyar sakkszövetség honlapját, de erről se írnak semmit.



2020. aug. 1. 21:55
 1/6 Baluba ***** válasza:
Hivatásos sakkozó alatt azt érted, hogy a Fide regisztrált téged, mint sakkozót, vagy azt, hogy a sakkozásból élsz? A kettő között ég és föld a különbség.
2020. aug. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt értem, hogy a fide rendszerbe nyilvántartásba vagyok véve, van ÉLŐ pontszàmom és részt vehetek versenyeken.
2020. aug. 1. 22:49
 3/6 Baluba ***** válasza:

Ehhez annyi kell, hogy részt vegyél egy Fide által elismert versenyen, játssz legalább 5 partit már Fide-pontszámmal rendelkező játékos ellen, nyerj legalább 1 partit, és legyen legalább 1000 az ÉLŐ-pontod.

Itthon erre jellemzően a Magyar Sakkszövetség Open versenyein van lehetőséged, de oda is kell érvényes versenyengedély.

2020. aug. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha ehhez is kell versenyengedély, olyat hol lehet szerezni?
2020. aug. 2. 09:54
 5/6 anonim ***** válasza:

A sakkszövetséget keresd fel. Egyébként meg beiratkozni egy klubba elég sok előnnyel jár, sok helyen vannak GM-ek által tartott edzések, játszhatsz különböző erősségű játékosok ellen, elég jó szerintem.


És budapesten a legtöbb egyesületben havi egy ezres a tagdíj...

2020. aug. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Vidéken lakom egy kis faluban de köszi, majd ennek ellenére megpróbálok valahogyan csatlakozni egy klubbhoz. :D
2020. aug. 10. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!