Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy lehetnék aktív, ha már...

Hogy lehetnék aktív, ha már fél óra sétától órákig fáj a lábam?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy mindenki így van vele?

2020. aug. 7. 22:35
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Kezdjük ott: mit értesz "aktív" alatt!! Meg kéne határozni, mert anélkül nehéz lesz bármit is kezdeni a kérdéssel!


A válaszom egyébként: ha csak mozogni szeretnél, van egyéb lehetőség is a sétán/futáson kívül.

2020. aug. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Eléggé szűken értelmezhető az "aktív" szó
2020. aug. 7. 23:02
 3/9 anonim ***** válasza:
28%

Lássuk!


"1. Kezdeményező hozzáállású, másra nem váró (személy), aki késedelem nélkül tevékeny, meglát kezelendő dolgokat és kezeli is azokat, illetve ilyen személyre jellemző (munka, tevékenység). "


" 2. Sokat hozzájáruló (személy), aki a közösség céljaiért, ügyeiért sokat tevékenykedik, azokból szorgalmasan kiveszi a részét. "


" 3. Még nem nyugállományú (személy), aki a nyugdíjassal, a már szolgálaton kívülivel ellentétben tényleges munkát végző, szolgálatot ellátó (ember); ilyen munkával, szolgálattal eltelt (időszak). "


[link]


Tehát csak ezen három jelentés alapján te lehetsz: kezdeményező, tevékenykedő, illetve nem nyugállományú személy. Akkor feltételezem hogy a 3. jelentésre gondoltál. Ezesetben az a válaszom, hogy barátom, a sétának semmi köze a nyugdíjhoz, mára már elég volt az internetből, menjél szépen aludni.

2020. aug. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem hiszem el, hogy valaki ekkora erőfeszítésre képes egy [felesleges] vita kedvéért 😂😂😂😂

Ezzel most kompenzáltál valamit? Rád szóltak otthon vagy mi?

Inkább kocogj egy kicsit vagy boxolj párnát, de ne köss bele valami "jött-mentbe".

2020. aug. 7. 23:29
 5/9 anonim válasza:
58%
Én sovany vagyok de félóra gyaloglastol nekem is fáj a lábam annyira ki se mozdultam mostanában:D amikor dolgoztam sokat gyalogoltam pl buszmegallohoz akkor nem fájt szóval fokozatosan naponta egyre többet és aztán már nem faj
2020. aug. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
34%

4.


"Amilyen az adjon Isten..."

Te is inkább megjegyzést tettél, mintsem érthetően közölted volna a mondanivalódat, úgyhogy inkább a saját házad táján nézz szét előbb. Még mindig nem tudtad kinyögni ugyanis - annak ellenére, hogy elvileg segítséget vársz -, hogy MILYEN aktivitásra gondolsz? Könyörgöm! Aktív az is, aki heti 2-3-szor lejár terembe hobbi szinten súlyzózni, aktív az is, aki naponta fut, és az is, aki heti 2x eltöri a lábát thai boxon. Ha csak kötekszel, mégis honnét a nénikém valagából szopjam ki, hogy NEKED személy szerint éppen milyen fajta "aktivitás" felelne meg? Gugli a barátod, lehet akkor keresgélni.

2020. aug. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Lúdtalp esetleg? Vagy hol fáj?
2020. aug. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Attól függ hol fáj, lehet orvosi dolog. Ha nem, akkor meg szoktasd magad hozzá sétálj egy hétig minden este fél órát, következő héten 40 percet, az után 50 et. Szép lassan mellette elkezdhetsz valamilyen állóképességet fejlesztő sportot még.
2020. aug. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Munkát váltottam két hete. Addig egész műszak alatt, 8 órán át talpon voltam, rohangáltam megállás nélkül, a mostani munkámban meg nagyrészt ülök. Most ha szabadidőmben sétálok nem veszek észre magamon lábfájást. Szerintem a nagy terhelés miatt lehetett, hogy hiába pihentettem akár egy napon keresztül, ha elmentem valahova végem volt.
2020. aug. 23. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!