Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Esős időben mennyire lehetsége...

Esős időben mennyire lehetséges/tűrhető/kellemes a szabadtéri futás?

Figyelt kérdés

Az utóbbi hónapokban rászoktam a szabadtéri futásra és olyannyira megkedveltem, hogy szinte minden nap futok legalább 6-7 kilométert.

Viszont közeleg az ősz, ezzel az időjárás is hamarosan hűvösre, esősre vált majd.

Eddig szerencsém volt, mert nyáron minden nap volt legalább 1-2 órám, amikor nem esett az eső.

De ha a közelgő őszre (illetve télre) gondolok, amikor rövid ideig van világos és gyakrabban romlik el az idő, akkor felvetődik bennem a kérdés, hogyan fogom folytatni a napi szintű mozgást.

Felmerült a konditerem használata is, de én nem szeretnék 10-15 ezer forintot költeni havonta arra, hogy csak a futópadot és az öltözőt használjam.


A kérdésem azoknak szól, akik hűvösebb időben is szoktak szabadtéren futni. Ti hogyan oldjátok meg, ha esik az eső, de mégis kedvetek támadna futni? Vannak olyan ruhák, amelyek elviselhetővé teszik a hideg, esős időben való futást?



2020. aug. 23. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem álsz meg akkor börigázva se fogsz megfázni. Miután hazaértél pedig azonnal zuhany.


Tetszés szerint találsz rengeteg vizálló ruhát is.

2020. aug. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az ajtódtól tudsz futni? Vagy ki kell valameddig buszozni? Vagy kocsival mész?

Ha az ajtótól tudsz futni, felesleges szerintem sokat aggódni, Ha nem felhőszakadás van, akkor úgysem fázol meg, amíg mozogsz, hazaérve meg azonnal meleg zuhany.

Kocsival is egyszerűbb, legyen a kocsiban száraz ruha, gyorsan átöltözöl, otthon zuhany.

Ha tömegközlekedni kell, az nehezebb, én az esőálló ruha alá mindig nagyon aláizzadok, hiába akármilyen hiperszuper "lélegző" anyag... és ha megállok, akkor fázom, főleg, ha szél is van.

De ha nem kell tömegközlekedned, menj nyugodtan szerintem, nem baj, ha vizes leszel.

2020. aug. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Rövid futónadrágban és rövidujjúban futok mindig, télen veszek hosszúujjú futó felsőt, de nem szoktam fázni sosem, míg mozgok, akkor se ha esik. Vehetsz esetleg vízhatlan cuccot, de abba tényleg belerohadsz, az a baj. A hosszú ujjú cuccokat pedig ezért sem szeretem, mert nekem rosszabb, ha az ázik el rajtam, mint ha a rövid cuccban közvetlenül a bőröm ázik. Pl. futottam már havasesőben is rövidnadrágban és nem fáztam.
2020. aug. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!