Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nagyon erős az alkarom, mégis...

Nagyon erős az alkarom, mégis laza és gyenge a csuklóm. Mivel tudnám erősíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

lassan 5 éve, hogy edzem. Konditeremmel kezdtem és street workout-al folytattam. Az alkarom is igen erős, szkanderban ezáltal jobb vagyok az átlagtól kissé. Tőlem kétszer nagyobb embereket sokszor lenyomok. Viszont nemrég kezdtem el boxedzésekre járni, kb 5 hónapja végzem heti háromszor. A csuklóimmal vannak gondok, annak ellenére, hogy erős az alkarom belső része különösen, ütéseknél sokszor kimegy mindkét csuklóm, és vissza is ugrik. Nagyon lazák az izületeim bennük.

Mit lehet ilyen esetben tenni? Öklön végzett fekvőtámaszok segíthetnek esetleg? Arra gondoltam heti 4-5 alkalommal elvégeznék napi 100 fekvőtámaszt ( 6-7-8 szériában 12-15 ismétlésekkel ), talán ez adna egy kis stabilitást a csuklónak? Az a gond, hogy a tartó inak gyengék benne. És az öklös fekvőtámaszon pont a tartó inakon támaszkodna fel jobban a csukló elképzelésem szerint. Mit javasoltok?

Köszönök minden segítő választ!


32/F



2020. aug. 23. 21:28
 1/4 MadSeal ***** válasza:

Ahogy írtad, az öklön végzet fekvőtámasz hasznos lehet, de még az újjakon végzett is. Az is segít, ha nem zsákolsz 6 unciánál nagyobb kesztyűben, amíg meg nem szokja a csuklód, illetve a kesztyűt sem szorítod túl szorosra, sem a bandázst a csukló körül.

Egyébként nem maga az inak gyengék, hanem inkább a stabilizáló izmok, de az majd alakul. Az is hasznos, ha törekszel mindig a helyes ököltartásra, feszítésre, amíg végül reflexszerű nem lesz. A többi már csak idő kérdése.

2020. aug. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a jó tanácsokat, akkor nem adom fel! :)

Eddig csuklóbehúzásokat végeztem 20 kilós egykaros súlyzóval 30-40-50-es sorozatokkal 3-4 szériában, de nem sokat segített, viszont szkanderban határozottan erős lettem tőle. De gondolom az általad említett technikákkal is elértem volna benne ezt az erőszintet és a csuklóm is már sokkal jobb állapotban lehetne. Köszönöm mégegyszer!

2020. aug. 23. 23:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha csuklót akarsz erősíteni ott a nagy súllyokkal nem érsz el semmit. azt kis súllyokkal kell 1-2 kilónál nem nehezebbel, és mozgatni a csuklót . Azért mert a csuklót nem izmokat kell erősíteni hanem a letapadt ínszalagokat szét mozgatni de ezt nagy súllyal nem lehet mert maradandó sérülés lessz a vége. Én azt szoktam csinálni hogy egy 2 literes vizes üveget egy botra kötözök és tekergetem felfelé először kinyújtott karral és ahogy már nem bírom akkor behajlítottal. Lehet viccesnek hangzik de kipróbálod rájössz hogy mennyire nagy súlly is az ha csak az inakkal dolgozol.
2020. aug. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

magas plank tartás időre.

ha ez már nem kihívás,akkor csaturanga tartás időre meg kézenállás falnál időre.

ha fokozatosan nehezíted őket,akkor rendesen megerősítik a csuklódat.


a másik alap szkanderes gyakorlat/meg gyógytornás gyakorlat is kézsérülteknek/ a csukló forgatás kalapáccsal jobbra balra.

meg előre hátra.

2020. aug. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!