Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Súlyfelesleg eltüntetésére...

Súlyfelesleg eltüntetésére módszerek otthon?

Figyelt kérdés
Már egy ideje próbálkozgatok a fogyással, de valahogy sose jött össze, vagy a gátlásaim, vagy az alul motiváltságom fogott vissza. Most, újfent belefogtam, de szeretnék mindenben biztosra menni. Kb. 87 kilógramm vagyok, olyan 180 centiméterrel. Arra gondoltam, hogy fogyásnak a 70 kiló ideális célkitüzés (javítsatok ki, ha rosszul gondoltam), ám sajnos hétvégenként nehezen tudom visszafoni magam, olyan 2500 kalória alá azon a két napon álltalában nem tudok menni, nem részletezném az indokokat. A hét többi napján szerintem képes leszek ezen korrigálni. Reggelire álltalában zabkását eszek, gyümölcsökkel, a rost miatt, bár a kalória értéke kissé nagy, kb. 600 egy adag (infók a csomagolásról). Edzeni, tudom, hogy kéne, de föként gátlások miatt nem edzek sokat. Szégyellem, annak ellenére, hogy tudom, hogy nem kellene. A kérésem az az volna, hogyha valaki ért hozzá, letudná nekem írni, hogy min változtassak, esetleg néhány, halk gyakorlatot fogyáshoz, vagy hasonlókat. Így a tizes éveim végén még úgy érzem, hogy van remény változtatni, és az ehhez vezetö lépéseket meg is szeretném tenni, de úgy gondolom nincs elég bátorságom, túl nagy a szégyenérzetem, az eddigi pocsék életvitelem miatt. Az utóbbin is szeretnék változtatni, de hiába próbáltam ilyen-olyan praktikákat, semmi sem vált be.

2020. szept. 5. 19:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

ok

milyen zabkását esze hogy 600 kalória egy adag? Előre csomagoltat?

a 70 kiló talán egy kicsit kevés

bármilyen saját testsúlyos edzés halk, de napi fél egy óra gyaloglás is segíthet fogyni.


https://www.youtube.com/watch?v=vFzv6pQojbA&ab_channel=Chris..

2020. szept. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem csodagyakorlatokat meg módszereket kell keresni, hanem fejben kellene rendet tenned. Amíg nem változtatsz az étkezési szokásaidon hétvégén is, és nem kezdesz el kardiózni/edzeni, addig teljesen mindegy, mit csinálsz otthon, semmit nem fog érni...
2020. szept. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1/ Igen elöre csomagoltat, szárított gyümölcsökkel és mazsolával, gondolkoztam, hogy átállok a simára, csak nem tudom eldönteni, hogy mennyire jó ötlet. Sok helyen olvastam, hogy reggelire érdemes a legtöbb kalóriát bevinni, mert az egész napra eltelít és energiát ad.

2/ Nem is csodagyakorlatokat szertnék, rengeteg utánnaolvasás után, tudom, hogy ilyenek nincsenek, sajnos a hétvégéken nem tudok, amint írtam, nem részletezném, edzésre nyitott lennék, de szégellem, így csak az otthoni marad, lehetöleg titokban tartanám, így a halk, de mégis elég sok kalóriát égetö, nem káros gyakorlatok érdekelnének. Például próbáltam a hasprést, de becsípödik töle a nyakam, a felülést pedig úgy hallottam, hogy káros a gerincre.


Tudom, hogy nem az a megoldás, hogy eltitkolom, de úgy érzem, hogy nekem máshogy nem menne, úgy gondoltam, hogy amint jelentösebb haladást érek el, akkor nyíltabb leszek. A kommenteket azért köszönöm és várom a következöket is.

2020. szept. 5. 21:07
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Edzés nélkül nemtudsz fogyni muszály mozognod
2020. szept. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A 4-est cáfolnám, a kalóriáktól függ a dolog, legalábbis mindenhol ezt írják, ez is a logikus. Ezen a téren, inkább arra volnék kíváncsi, hogy mekkora hatása van az edzésnek, mozgásnak, ha esetleg valaki tudja.
2020. szept. 5. 21:29
 6/12 anonim ***** válasza:
Nemtokmindegy milyen hamar fogysz a zsirt el kell égetni valahogy
2020. szept. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy sokat számít a mozgás, de a kalóriadeficittel is lehet zsírt égetni, amint kérdeztem inkább arra volnék kíváncs, ezen a téren, hogy pontosan melyik mennyit is számít.

Azt tudom, hogy álltalában a lassab fogyás a maradandóbb, ám pontosan nem tudom, hogy miért is, ám rengeteg helyen írják. :) Javítsatok ki, ha valamit rosszúl tudok, eddig tényleg csak netes weboldalakról tájékozódtam, ezért is tettem fel ezt a kérdést. Jut eszembe, egy fontos dolog kimaradt, fiú vagyok. Várom a további válaszokat.

2020. szept. 5. 22:35
 8/12 anonim válasza:
Hát, 2 ismerősöm is intermittent fasting diétával fogyott 0 mozgással. Annyi a lényege, hogy tegyük fel 10kor eszel 18 óráig, de ha 6kor eszel akkor csak 14 óráig, gondolom érted a lényeget, ez a 16/8as "ablak", ugyanúgy figyelni kell a kalóriákra, de ha valamit rosszul tudok remélem kijavít valaki. Ki előtt szégyenled az otthoni mozgást?
2020. szept. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ez az intermittent fasting, nekem felejtös, így is lassú az anyagcserém. Családtagok elött szégyellek itthon mozogni, tudom, hogy nem kellene, de mégsem megy. Nem is feltétlen a mozgást, inkább magát azt, hogy csak most eszméletem fel, hogy ez az állapot sem nekem, sem a testemnek nem jó. Szégyellem azt, hogy eljutottam idáig. Kisebb koromban eléggé lusta voltam, nem voltam hajlandó sportolni, de már nagyon megbántam. Nem szeretnék kapni pozitív megjegyzést sem arra, hogy mozgok, számomra nagyon kínos lenne, de tudom, hogy ennyi semmittevés után nem reagálnának rá, úgy, mintha teljesen természetes dolog lenne.
2020. szept. 7. 18:35
 10/12 anonim ***** válasza:

Kalóriadeficit az egyetlen "csodamódszer" a fogyásra,a különböző diéták csak arra jók,hogy megkönnyítsék a dolgod,pl jó a ketogén sokaknak mert laktat és jól működik a szervezet sok zsírral,másnak meg a sok szénhidrát a kényelmesebb ezt mindenki magának kísérletezze ki,de ha nem vagy kalóriadeficitbe ehetsz bármit fogyni nem fogsz.

Edzés nélkül is lehet fogyni,csak akkor kevesebbet kell enned ahhoz,hogy elérd a kalóriadeficites állapotot ilyen egyszerű.

Youtubeos tinglitangli edzéseket meg Rubint Réka otthoni "kőkemény" edzés meg csak nagyon elhízottaknak ér valamit,de ők is jobban járnának napi 30 perc plusz sétával a napi rutinon kívűl.

2020. szept. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!