Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tudom elérni semmi...

Hogyan tudom elérni semmi futási előzménnyel, hogy 2 km-t le tudjak futni 12 perc alatt?

Figyelt kérdés
2 hetem van a felkészülésre! Fegyveres testülethez jelentkeztem és lesz fizikai alkalmassági vizsgálat is.

2020. okt. 11. 02:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk úgy, hogy lemész minden nap futni? :D
2020. okt. 11. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha az általános erőnléted rendben van, mozogtál, sportoltál eddig valamit, mondjuk eljártál úszni, bringázni, focizni stb.akkor ez nem egy túl nagy feladat.A következő két hétben nekiállsz a futásnak és simán megvan a dolog. Ha viszont mondjuk eddig semmit sem sportoltál, jelenleg 140 kiló vagy akkor minek jelentkeznél olyan helyre ahol neked nem testhezálló fizikális követelmények vannak?
2020. okt. 11. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy jó komondorral a hát ad mögött mindenre képes leszel akár még a 2-métere kerítést is átugrod .
2020. okt. 11. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
12 perc azt 2 km az semmi. Ha ez nem megy akkor az azt jelenti, hogy elképesztő gyenge a fizikumod, így viszont nem biztos, hogy fegyveres szervhez kéne jelentkezned...
2020. okt. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy a semmi futáai előzmény azt jelenti, hogy átlagos fiatal vagy, átlagos erőnléttwl, vagy elhízott, leépült erőnlétű kanapé huszár. Előbbi esetben most azonnal is le tudod futni, utóbbi esetben 2 hét kevés, nem most kellene elkezdened, bármilyen valamirevaló edzésterv minimum 8-10 perc. (Mondjuk az is vicc, hogy fegyveres testületnél ilyen alacsony az elvárás fizikai alkalmasságin, 6 perc/km az lassú kocogás, 2 km-en az semmi.)


Amit a következő két hétben csinálnék a helyedben:

1. Most azonnal ki a pályára, és 2 km felmérő, sikerül-e.

2. Ha sikerült, vagy majdnem sikerült, akkor kocognék a fizikai felmérő előtt még 4-5-ször 6:30-as tempóban 5-6 km-t, benne edzésenként 2-3-szor 50-100 méteres sprinteket, valamint 2-3-szor 5:30-6:30-as váltogatót, 400 méterenként váltva a tempót, 2*5-6-szor ismételve. A felmérő előtti napon pedig pihenő.

2020. okt. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
45 éves nő vagyok, teljesen átlagos testalkattal és eddig főleg irodai munkát végeztem. Itt is azt kellene, de ha nem teljesítem a futás, nem vesznek fel...
2020. okt. 11. 14:11
 7/9 anonim ***** válasza:

Te a IV. Korcsoportba tartozol ahol a 2000m síkfutáson nők esetében a maximális pontszámhoz szükséges 12 perces vagy annál jobb időt futni.


De melyik fegyveres szerv és milyen beosztás az ahová 45 éves nőtől irodai munkához fizikai alkalmasságit kérnek?

2020. okt. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
BVOP
2020. okt. 11. 17:27
 9/9 anonim válasza:
A 12 perc alatt 2km az alap kiveve ha mozgasserult vagy
2020. okt. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!