Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egyre kevesebb fekvőtámaszt...

Egyre kevesebb fekvőtámaszt és felülést tudok megcsinálni, de vajon miért?

Figyelt kérdés

14 vagyok, és semmilyen komoly szakszavak használatának tudomásában nem állok, szóval ezeket hagyjuk is ki. Valamint azt is tudom hogy az a mennyiség amit régebben csináltam sem elég izomépítésre hosszútávon, és a mostani sem. Ezt én is tudom, és ettől tekintsünk is el.


A lényeg, hogy még nyáron elkezdtem fekvőzni, amit kb. 1,5-2 hónapig csináltam. Azelőtt a max az 20 volt egyszerre, és abba is bele lehetett volna kötni, mivel nem tökéletesen csináltam. Aztán ez a "20 nem tökéletes" felment "30 nem tökéletes"-re. És így minden nap az 1,5-2 hónap alatt csináltam kb. 70-et. (néha 60-at, néha 80-at, változó). Ezután 1-2 hét kimaradás, és próbáltam visszatérni először napi 30-cal, aztán toltam ugye feljebb hogy megint visszatérjek a napi 70-re. Először csak úgy el-el felejtgettem, hogy kéne csinálni, aztán már nem is nagyon fordítottam rá időt akkor sem, mikor eszembe jutott hogy "most kéne csinálni párat". Azóta pedig oda jutottam, hogy a 30-at az úgy még megvan, sőt ha figyelnek is akkor 35 :D, VISZONT: Az 1-2 hét kimaradás ELŐTT, de az UTÁN mikor már tudtam egyszerre a 30-at..Na akkor kb. így a 15. után éreztem, hogy kezdek fáradni, de az akaraterőm mindig el tudott lökni a 30-ig, és nem is fáradtam el annyira. Ehhez képest most a 3. után fáradok el nagyon, és bár az akaraterőm még mindig stabilan ellök a 25-30-ig, van hogy a 30. után is ugyananyira fáradt vagyok mint a 3. után. Viszont ez nem egyszer történt meg, az utóbbi kb. 3 hétben folyamatosan ez van.


A felüléssel ugyanez történt, bár azt alapvetően is nagyon max. heti 2x csináltam, de akkor stabil 80 ment, most már ha szárnyam nő akkor is csak 50.


De miért? Csak az 1-2 kihagyás miatt, vagy valami más is bezavarhat? Veletek is történt ilyen? Mit kéne tennem, hogy újra azt érezzem hogy ebben hétről hétre jobb vagyok?



2020. okt. 23. 20:26
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Már lassan két hónapja tart az iskola, gondolom a nyáron általában kipihentebb voltál.


Plusz lehet az egész mögött egy pszichológiai gát is. Egyszerűen nem akarod csinálni, amit a kérdés alapján be is vallassz magadnak, és tudat alatt visszafogod magad és a tested hamis fáradtságérzetet generál. Kicsit olyan ez, mint másoknál az unalomban evés. Tudod, hogy nem vagy éhes és nem kellene enned, mégis kívánod.

2020. okt. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!