Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hülye kérdés következik,...

Hülye kérdés következik, elnézést kérek mindenkitől előre is. Kalóriadeficit: szóval a lényeg, hogy nekem jelen esetben 2.660 kalória a napi szükségletem. Ezt elégetem, ha fekszek egész nap is. Jelen esetben, elég a 85% kalóradeficit (2261), igaz?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a mikrótápanyagokra is kell figyelnem!

2020. okt. 29. 10:56
 1/2 anonim ***** válasza:
54%

Az kizárt, hogy 2660 kcal lenne az a keret, amit akkor is felhasználsz, ha egész nap csak fekszel, ez rettentö magas érték.

Normál esetben az alapszükséglet - a nyugalmi állapotra nézve - 1500-1800 közt szokott lenni.

Amit írtál, az felteheöen a napi átlagtevékenységedre vonatkozik.


Ettöl eltekitve: elvileg, ha akár csak egész kis mértékben is csökkented a kalóriabevitelt, kalóriadeficitben leszel, átlalánosságban napi 500 kcal körüli minuszt szokás megfelelönek tekinteni.


Az általad említett 2261 kcal csak kis mértékü deficitet jelent, ezzel is fogyhatsz, de elég lassan.


POntosabb indót akkor lehet adni, ha megírod a nemedet, korodat, magasságodat, súlyodat, meg az áltag tevékenységedet.

2020. okt. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Én az adatokat inkább privátban leírtam számodra, mivel szégyenlem, így a nagy közönség felé nem szeretném ezt közölni.
2020. okt. 29. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!