Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A low impact, high intensity...

A low impact, high intensity HIIT edzések ugyanolyan jók mint a nem low impact-osok?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy elvileg a low impact megkíméli az ízületeket.

Ezt leszámítva ha kevésbé izzadok tőle, attól még ugyanúgy jó kondiban tarthat stb?



2020. nov. 14. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen. Összességében az a leghatékonyabb, ha vegyesen edzel. HIIT edzesbol egy heten max 2-3 ami hosszu tavon fenntarthato.

Alacsony intenzitasbol meg boven lehet heti 4-5 emellett.

Egyébként nem az számít, h mennyit izzad az ember, nem ez a mérce (sőt, minél edzettebb vagy, annál többet izzadsz ugyanattól a típusú edzéstől..)

2020. nov. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Wow. Minél edzettebb vagyok annál többet izzadok? :O


Akkor mivel kombináljam a HIIT-et egyébként?

2020. nov. 14. 15:42
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

"minél edzettebb vagy, annál többet izzadsz ugyanattól a típusú edzéstől"

:D

2020. nov. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3-as: Nem tudom mi a vicces ebben...:D de senkit nem fogok győzködni, utána lehet olvasni hogy az izzadás, mint képesség hogyan “fejlődik” az edzettséggel...


Ahogy írtam, a HIIT típusú edzést alacsony intenzitású edzéssel kombináld. Azzal amit szeretsz, lényegtelen, de a pulzus maradjon aerob zónában.


Én futó-bringás vagyok egyébként, jó pár ironman van mögöttem, 10 órán belüli időkkel...ezt főleg a 3-asnak kommentelőnek írom :) tehát tudom miről beszélek, kb 15 éves tapasztalat után.


Egy kezdő, nem fitt emberke ha lejön edzeni, kb alig tud (!) izzadni.

Aki fitt, az eleve többet izzad, akár konkrét edzés nélkül (pl meleg nyári napon) mint aki nem fitt. Első hallásra lehet furcsán hangzik, de teljesen logikus. (Az izzadással hűti magát a szervezet, ezáltal terhelhetőbb.)

2020. nov. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

egy tudományos linket ami ezt alátámasztja.


az izzadás egyén függő. én pl már 17 fokban megizzadok egy sétától.

ha most felállok és elmennék csinálni egy új sportot olyan mennyiséget izzadnék neked, hogy azt hinnéd én találtam fel azt a sport ágat.

2020. nov. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!