Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit tanácsoltok mivel kezdjem...

Mit tanácsoltok mivel kezdjem a sportolást?

Figyelt kérdés
A helyzet az hogy régen sportoltam, még gimiben. Kézilabda ilyesmik. Azóta semmi, sőt... Sajnos sok olyan dolog történt az életemben amit nem részleteznék es amik miatt depressziós lettem, illetve olyan társaságba is kerültem ami nem feltétlen a legjobb. a cigire is nagyon rászoktam, a fű is gyakori volt. Ezen felül egy évekig tartó rossz párkapcsolat ami miatt az amúgy is 60 kilombol 50 lett. Most hogy lelkileg rendeződnek bennem a dolgok elhatároztam hogy leallok ezekkel az önpusztító dolgokkal, mert észrevettem hogy a testem egy romhalmaz. Sovány vagyok de nem érzem jól magam. Még most is összevissza eszek, sokszor fáj a hasam. Próbáltam már eljarni futni is de egész egyszerűen nem bírom. Viszont ez így nem mehet tovább. Szóval szerintetek mivel, hogyan kellene elkezdenem? Szeretném visszakapni az egészségem.

2020. dec. 7. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:
37%
A futás nem jó, izmot kellene építened, súlyzós edzéssel. Szerintem érdemes elmenni edzőhöz, mondjuk most pont nem lehet, de bármilyen edzés akkor a leghatékonyabb, ha szabályosan csináljuk, azt pedig meg kell tanulni.
2020. dec. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Szerintem a futás nagyon jó kezdésnek. Érdemes először gyors gyaloglással kezdeni és nagyon fokozatosan lassan elkezdeni futni. Fokozatosság nagyon fontos és a rendszeresség. Fekvőtámasz, felülés, chi kung kezdésnek. Én vettem egy aktivitásmérő finesz karpántot hogy ne tudjak csalni :-)
2020. dec. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem várhatod el, hogy nulla sportolás után több km-t le tudj futni. Menj ki fél órára és nyugodtan sétálj bele, ha nem bírod. Ha legalább 2 naponta kimész, akkor 2 hét múlva le tudsz futni fél órát.

Bringázhatsz is, könnyebb, mint a futás.

2020. dec. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, látom lepontoztak.

Szerintem menj futni, fokozatosan, lassan növeld a távot és a tempót!

2020. dec. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, csak kicsit elkeseredtem, hogy milyen hamar elfáradok... De hát ilyen életmóddal mire is számítottam...:) de hát akkor futás. Nem fogom feladni.
2020. dec. 9. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!