Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megtanulni táncolni?

Hogyan lehet megtanulni táncolni?

Figyelt kérdés

Régóta szeretnék táncolni tanulni, gondoltam online oktatás idején belekezdek itthon (tanárhoz most ugye nem lehet menni).


Régebben próbálkoztam, YouTube-on néztem koreográfiát és eltáncoltam utána. A tükörben viszont azt láttam, hogy ugyan megcsinálom én a mozdulatokat, de mégse olyan, mint a videón. :D Valahogy az összkép nem volt szép, nem mozogtam nőiesen, lazán. Vagy nem is tudom.


Ezt lehet valahogy fejleszteni? Vagy ez tehetség/alkat kérdése?

Megtanulom én a lépéseket, azzal nincs gond, de egyben az egész mégis rosszul néz ki.



2020. dec. 16. 23:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet fejleszteni.

Megvan a hajlamod, az affinitásod, a ritmusérzéked.

Gyakorold.

Aztán, ha vége ennek az őrüölt járványnak,

iratkozz be egy tánctanfolyamra. Sok művelődési házban vannak

tanfolyamok kezdőknek, haladóknak.

Ugyanis nem árt a segítség és a társastánc a fejlődéshez.

2020. dec. 17. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Online sehogy, tanárral pedig edzéssel, gyakorlással.
2020. dec. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ha abszolút kezdő vagy, esetleg online magántanárral. egyedül kb sehogy, ha az alapokat sem ismered, hogyan kell helyesen kivitelezni. egyedül max. szintentartani lehet, fejlődni biztosan nem.
2020. dec. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Az attól függ, hogy mire szeretnéd használni. Ha csak arra, hogy buliban jól nézzen ki amit csinálsz, ahhoz elég egy kis tehetség is, meg ha otthon tükör előtt táncolgatsz. De igazán táncolni nem lehet megtanulni otthonról ingyen videók alapján.

Az alapok elsajátításához szükség van legalább egy évre valamelyik tánciskolában. A videóról tanulás, otthon táncolgatás, freestyle stb. az a középhaladóknak/haladóknak van, akik szeretnék ismereteiket bővíteni.

Azért is kell tanárhoz járni, mert ha nem helyesen alkalmazod a lépéseket, rossz helyre rakod a testsúlyt stb. komoly sérüléseket is szerezhetsz. Ez ugyanolyan komplex, mint bármelyik sport. Plusz nem elég órákra járni és otthon táncolgatni a korikat. Nyújts sokat és csinálj saját testsúllyal való edzéseket, mert igen nagy szükség van megfelelő izomzatra, tüdőkapacitásra és hajlékonyságra.

Hajrá! :)

2020. dec. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!