Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nem akarok degradálni semmilye...

Nem akarok degradálni semmilyen tevékenységet, de a : darts, sakk, és társaik miért sportok? Mert logikai? Ok: akkor egy matematikaiverseny is sport, mert az is logikai. Bohózat...

Figyelt kérdés
2020. dec. 31. 08:35
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Van külön olyan kategória hogy szellemi sport, ahol nem a fizikai aktivitás a lényeg pl. a sakk,póker ilyesmik. Viszont ezekhez is kell bizonyos állóképesség( vagyis ülőképesség) ha sikeres akarsz lenni bennük.
2020. dec. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%
Ez nekem is fura. Pedig a sakkot nagyra tartom. De nem lehet összehasonlítani pl. az atlétikával.
2020. dec. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értelek egyes. De szerintem akkor egy matekverseny is pehet sport, mert ahhoz is kell szellemi állóképesség 3-4-5 órát ott is cégig kell agyalni. :) De mondom: mindenki azt csinálj amit szeretne. Minden esetre én az ilyen jellegű “sportokat” nem sokba nézem. Nekem a sport: Jégkorong, kézilabda, amerikaifoci,stb...
2020. dec. 31. 09:36
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt annak tudom be, hogy több téren is szeretik összemosni a fogalmakat, hogy bizonyos emberek validálják magukat a saját szemükben. Dolgokat, amik nem sportok sportnak neveznek, legy az sakk, kártya vagy videojáték, bizonyos dolgokat, amik nem művészet művészetnek neveznek, legyen az egy kékre mázolt vászon középen egy fehér csíkkal vagy egy teleszart konzervdoboz. És ezek még csak a lightosabb dolgok.
2020. dec. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"A sport meghatározott célú mindennapos tevékenység, a mindennapoktól különböző környezetben; célja a testedzés, versenyzés, a szórakozás, eredmény elérése, a képességek fejlesztése.

A sport kifejezés az angolba származott francia „desporter” (mulatságoknak élő) szóból származik. Az angolban a 15. század közepe táján fordul elő először „szórakozás, időtöltés” értelemben."

2020. dec. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%
Én sem értem. A darts lehet sport, az oké, de a sakk?
2020. dec. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

ma 10:07


Nekem a darts sem. Ahogy a billiárd sem. Ezeket én fénykoromban(32 vagyok) a kocsmában félig illuminált állapodban bohóckodva űztük a haverokkal. Ergo en csak így tudok rájuk tekinteni. De ez csak az én véleményem. :)

2020. dec. 31. 10:14
 8/9 anonim ***** válasza:
66%
Gondolom akkor a labdarúgás sem sport neked bohóc :D
2021. jan. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%

Oké, úszni is úsztam már bebaszva vagy strandroplapdaztam, de attól azok meg sportok.

Szerintem is lehetne egy másik kifejezést használni ezekre a játékokra, de egyelőre a sport ami legjobban lefedi ezeket a tevékenységeket.

2021. jan. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!