Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Újévi fogadalom... Több mozgás?

Újévi fogadalom... Több mozgás?

Figyelt kérdés
Napi pár km biciklizés, ennyit mozgok. Futást nem bírom, hiába próbáltam magam hozzászoktatni. Itthoni tornákra nem veszem rá magam, nem azért mert nincs motivációm, de halál unalmas. Szeretném élvezni, és kikapcsolódni közben. Mit mozoghatnék/sportolhatnék? 16/l
2020. dec. 31. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Olyat sportolj amit szeretsz. Amit nem szívesen csinálsz azt engedd el. Ne utáltasd meg magaddal a sportolást.
2020. dec. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

A pár km az mennyi?

Mi a cél?

Csak több mozgás annak jó!

2021. jan. 1. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%
Vmi kuzdosport. Az a legjobb ha unod a gyurast.
2021. jan. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia :)


Én 18 évesen elkezdtem naponta járni 4-8 kilómétereket (általában 2-t a suliba meg 2-t vissza), nem volt nagy intezitású, de nagyon jót tett a lelkemnek és az önbecsülésemnek. 6-7 hónappal később már mertem futni is, de ha szeretsz sétálni (elég síkságon, ha ott élsz), már az is sokat segíthet.

Egy idő után elkezdtem (kb. a séta kezdésétől 3 hónappal később) jógagyakorlatokat csinálni meg a pinterest-en ötleteket gyűjteni a nyújtáshoz, ami borzasztóan el van hanyagolva a tesiórákon. Akkor döbbentem rá, hogy mennyi minden hasznosat lehetne tanítani az suliban tesi órán, ha a tanár értene hozzá. Először csak motiváció gyanánt, keress rá, hogy mivel tudod erősíteni a hasizmot (nem, nem csak a felülés létezik), a bicepszed, a tricepszed, a combod és feneked különböző részeit, a hátad, hogyan tudod ezek után nyújtani a megdolgoztatott izmokat... És ne félj minden egyes gyakorlat után lazítani és nyújtani egy kicsit.


+1 Ami furcsa, de bejött, hogy a nyújtások után, az egész otthoni edzésem után 3 percig térdeltem. Abból indultam ki, hogy az ázsiaiak is így ülnek az asztalnál, jó lesz levezetésnek. Na persze... Annyira nem vagyunk ehhez hozzászokva, hogy ez is az edzésem egy külön része lett, hogy nyújtsam a lábfejem és ne legyen kényelmetlen a térdelés (kemény talajon).


Ami segített még nekem, az a zene az otthoni edzéseknél, egy gyakorlatot egy dal erejéig csináltam és a ritmus miatt kialakult, hoyg melyik dalt melyik gyakorlat mellé hallgatom. Alkartámasznál meg jól jött, hogy a youtube segített abban, hogy egy percig bírjam a terhelést, különben már 10mp után abbahagytam volna.


Kisebb célokat tűztem ki magamnak és a sok (bár nem extra intenzív) edzés után egyre nagyobb lelkesedéssel vágtam bele még több, még intenzívebb gyakorlatokba és végül a futásba. (ez kb. 1 évet ölelt fel)


Remélem, tudtam segíteni :)


22L

2021. jan. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Ha szeretsz biciklizni,akkor ne csak néhány km-t tekerj..hajrá!
2021. jan. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!