Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futásnál 160as átlag pulzussal...

Futásnál 160as átlag pulzussal futni sok szerintetek?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm azt mondta hogy huzamosabb ideig 160 felett a szívre is káros lehet. Nekem pont mindig 160-ra jön ki az átlag. Ez még jó? Illetve igaz ez hogy 160 felett káros?

40-60 perceket futok és 24 éves vagyok.



2021. jan. 2. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Az itteni táblázatot, illetve leírást érdemes megnézni:


[link]


Ezek alapján egy huszonévesnél a maximum várhatóan 200 körül van, és ennek a 70-85%-áig is el lehet menni a futásnál:


"You can work at 70 to 85 percent of your maximum heart rate during vigorous activity."


Tehát a 160 nem tűnik kirívóan magasnak.

2021. jan. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Fussal nyugodtan. Az ismerosod csak egy hulye vesznadar. 20 eve futok es sose mertem pulzust.
2021. jan. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Teljesen egyénfüggő, hogy ki milyen pulzussal fut. Van egy általános ökölszabály, hogy a maximális pulzus a 220 mínusz életkor képlettel kapható meg, de ez se mindenkire igaz, én pl 35 éves vagyok, de 200 fölött van a maximális pulzusom és huzamosabb ideig is képes vagyok 180-as pulzus fölött futni különösebb megerőltetés nélkül. Szóval ne aggódj. Egyrészt 24 évesen még elég fiatal is vagy ahhoz, hogy a 160 magas legyen, másrészt a szervezet nem hülye, nem tudsz olyan pulzussal futni, ami káros lenne a szívednek (hacsak nincs valamilyen szívbetegséged), ha túl sok a terhelés, egyszerűen nem bírod tovább és lelassulsz, ezáltal a pulzusod is le fog esni.
2021. jan. 3. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2021. jan. 4. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!