Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van értelme így lefutni egy...

Van értelme így lefutni egy félmaratont?

Figyelt kérdés
10k-t már sokszor lefutottam, legjobb átlagom 6:18/km. Sikerült múlt héten 7:20-as átlaggal 15km-t lenyomni, de kicsit megfájdult a hasam, és abbahagytam. Úgy gondolom, hogy egyébként menne a 21km is, de nem tudom van-e így értelme. Tudom, hogy lassú, de nagyon szeretném megcsinálni, csak hogy tudjam, hogy sikerült. Vagy nem olyan lassú?

2019. szept. 30. 11:43
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
95%
Már hogyne lenne értelme? Majd futsz jobb időt máskor, először csak legyen meg a táv.
2019. szept. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 BRUTAL TV ***** válasza:
5%
nincs
2019. szept. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
31%

Miért fontosabb a táv mint a tempó?

Manapság mindenki a távot nézi csak, futnak 30-40-50+km eket és senki nem akar gyorsulni.



Előbb legyen meg legalább 1 órán belül a 10km aztán növeld a távot.

2019. szept. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
94%

3:

Sportélettani szempontból egy felnőtt embernek sokkal célszerűbb előbb lefutni a kívánt távot lassan, majd gyorsítani rajta, mint fordítva. Gyorsítással rövid idő alatt látványos eredményeket lehet elérni, de lassú alapozás nélkül hamar korlátokba ütközöl.


Másrészt nem mindenki a szenvedést keresi a sportban. A gyorsuláshoz résztávozás, fartlek, dombozás kell magas intenzítással. Sokan meg csak kikapcsolódásként szeretnek futni, egyáltalán nem szenvedve, úgy mint ahogy egy túrát csinál az ember. 20 éves koromban én is sok gyorsító edzést csináltam, most 30-on túl viszont élvezem azt, amikor reggel a lakhelyemhez közeli folyóág partján kocogok olyan 5.5-6-os körüli tempóban, miközben kacsák, szárcsák, hattyúk, néha szürkegémek ébredeznek körülöttem. (Sajnos most derékfájas miatt hetek óta csak úszok egy uszodában, amit viszont unok...)

2019. szept. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Anno a 10km-t is 7:50 körüli átlaggal futottam le, ezt hoztam fel 6:18-ra. Valahogy így tervezem a 21km-rel is.
2019. szept. 30. 13:37
 6/27 anonim ***** válasza:
32%

Fontos ez is az is. A távot se lehet a végtelenségig növelni. De valószínű, hogy a kérdező mostanában kezdett futni. Hova a sietség, hogy egyből 21 et akar futni? Majd. 7:30 ról igen is van hova gyorsulni. Nem 4 perc kell, hogy a cél legyen hanem 6 mondjuk, oda nagy intervallozás se kell, szóval ott szenvedni se kell annyira. 7:30 al jó eséllyel összeszed a záró busz, az meg azért nem jó az ember kis lelkének. Inkább legyen tempós, becsületes 10km mint egy szenvedős lassú félmaraton.


Mondjuk nekem ez is fura, hogy azt mondod nem akar az ember szenvedni. A sport, ha valaki komolyan veszi az szenvedéssel is jár. Akinek ez nem tetszik az túrázzon, táncoljon, zumbázzon tudomisén.


Tudom, hogy manapság divatos futni, jól kell kinézni közben, fotót meg kell osztani, "versenyre" járni stb... A hobbifutás nem sport ma már hanem inkább valami életstílus szerűség.


Biztos az én agyam van másként huzalozva, fura szerzetek vagyunk mi triatlonosok...

2019. szept. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
81%

6:

"Mondjuk nekem ez is fura, hogy azt mondod nem akar az ember szenvedni. A sport, ha valaki komolyan veszi az szenvedéssel is jár. Akinek ez nem tetszik az túrázzon, táncoljon, zumbázzon tudomisén."


Tudod én meg pont azt gondolom, hogy a sportban szenvedni kell szemlélet vezet oda, hogy Magyarországon az emberek többsége nem mozog rendszeresen. A futás meg épp az a sport, amit lehet és van is értelme úgy csinálni, hogy közben nem szenvedsz, sőt egy fajta szellemi kikapcsolódásnak fogod fel. A poén, hogy akik nem szenvedéssel kezdik, hanem eleinte szigorúan aerob zónában edzenek, még jobban is járnak hosszútávon, mint akik mindenáron gyorsítani akarnak. Később azt is lehet persze, de már önmagában nagyon jó, ha valaki eljut oda, hogy lefusson egy félmaratont.


Az különösen vicces, hogy a túrázást meg nem sorolod a sportok közé, holott azt is lehet komolyan sportként űzni.

2019. szept. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
17%

Azért nem mozognak az emberek mert igénytelen, lusta dögök.


Ismét mondom, a kérdezőnek nem kell szenvednie! 6 percre felhozni a tempóját nem szenvedés.


De ugye kinek mi a szenvedés, nekem a 800m es résztávozás a kikapcsolódás, alig várom azokat az edzéseket, sokszor vissza kell fogni magam, képes lennék minden edzésen azt nyomni. Ellenben az 5 perces 15+km eket unom...


De látom nem akarod megérteni amit írok.


Mondjuk te nem is érdekelsz. A kérdezőnek válaszoltam, te meg mondj amit akarsz nem nagyon izgat.



Továbbra is azt javasolom a kérdezőnek, nem kell sietni, megvár a félmaraton. Hova a sietség? Előbb koncentrálj a 10 km-re!

2019. szept. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Kicsit olyan vagy, mint egy divat vegán/feminista/stb. aki mindenhol ráerőlteti az emberre az elveit.


Mondasz is valamit, vagy csak annyit hogy NÖVELJÉ SEBESSÉGET és kész? Miből gondolod, hogy idővel nem akarom? Nem egyértelmű, hogy ha lefutottam akkor az következik?

Meg mi az, hogy nem jó az ember lelkének ha lassan fut? :D Az emberek nagyrésze 2km-t nem tud lefutni, mégis ki mondaná azt hogy "nézd, két órája fut, de milyen csicska hogy csak 7,5 perces kilómétereket nyom".

2019. szept. 30. 16:33
 10/27 anonim ***** válasza:
48%

Huh. Látom neked se ment át.



Az nem lesz jó ha benevezel mondjuk a vivicittára és a záró busz utolér, azt mondják, hogy be lehet szállni.



Ki erőltet rád bármit is egy kérdezős válaszolós oldalon? Azt csinálsz amit akarsz.


Elmondtam a véleményemet. Fuss olyan lassan amit más már erős gyaloglásnak hív kit izgat?

2019. szept. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!