Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Térdfájdalommal lovaglás?

Térdfájdalommal lovaglás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Rendszeresen futok és lovagolok, ez annyit tesz hogy 2-3 alkalommal futok háromszor pedig lovagolok. Kb. egy hete elmentem futni és eléggé elkezdett fájni a térdem, tudom hogy pihentetnem kell ezért nem megyek futni és próbálom kímélni viszont saját lovam van, ezért a lovaglást nemtudom szünetelni amíg teljesen meg nem gyógyulok. Egyáltalán nem vészes a fájdalom, csak attól félek hogy így nem fog tudni felépülni. Mit tegyek? Esetlen ha hosszabb kengyelt állítok levehetem a terhelést a térdemről vagy hasonlók? Előre is köszönöm a segítséget!

2021. jan. 25. 15:15
 1/3 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam hogy lépek és tanügetek illetve földről dolgozom
2021. jan. 25. 15:33
 2/3 anonim válasza:
Ha a térdfájdalom máskor is előjött már, akkor érdemes elgondolkodni egy kengyel cserén, lehet kapni kifejezetten térd kímélő kengyeleket, de tény, hogy a nem jól beállított kengyel is okozhatja
2021. jan. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lassan 2 éve kezdett el fájni a térdem, de sajnos nem vettem komolyan a dolgot és későn mentem vele orvoshoz. Szóval ebből kiindulva, figyeld meg, hogy pontosan mikor fáj a lábad, és ha mondjuk egy héten belül nem javul, szerintem nézesd meg orvossal. Én többnél is jártam, és bár nem 100%-ban ugyanazt mondták, de nekem szalaggond volt/van. Jártam erőnléti edzőhöz (vírus előttig), akivel összeállítottunk egy feladatsort a térdemhez. Van olyan feladat, amit naponta, van amit "csak" heti pár alkalommal csinálok belőle. Emellett egy hozzáértő tape-t tett fel a térdemre heti szinten, majd a vírusos idő alatt, magamtól is feltehettem.

Nekem nagyon sokat segítettek és maga a fájdalom is megszűnt (nagyon eldurvult és már a mindennapokban is jelen volt sajnos), sokat erősödött a lábam és tényleg csak jókat tudok mondani. Bár sajnos frontoknál még tud fájni, ezért néha még teszek fel tape-t.

Amit még érdemes lenne tenni az az, hogy lecseréled a kengyeled egy térdbarátra. Drága, de hosszútávon nagyon megéri és meglepően kényelmes.

2021. jan. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!