Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sakkban milyen védelmet,...

Sakkban milyen védelmet, niytást ajánlanátok?

Figyelt kérdés

A napokban kezdtem el komolyabban foglalkozni a sakkal (régebben is játszottam, viszonylag jól át is látom a táblát, de az elnevezésekkel, felépítések rendzserével nem különösebben foglalkoztam).

A világos esetén szicíliai védelmet, francia stílust olvastam, a sötétekkel pedig indiai védelmeket (nimzoindiai, királyindiai védelem).

Remélem jól értelmeztem, hogy a sötét esetében érdemes az indiaiakat és a világos esetében a szicíliait. Esetleg tudnátok ajánlani más ,,kezdő" védekezési, nyitási stílusokat, amiket érdemes begyakorolni egy stílus érdekében?

Az említetteknek pedig hol tudnék utánanézni, esetleg érthető youtube videókat tudnátok küldeni?



2021. febr. 1. 15:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A szicíliai védelmet a sötét csinálja, ha e4-re c5-tel válaszol.

Próbálj ki egy párat élesben, pl. chess.com-on, és amivel sikeresebb vagy, azokat tökéletesítsd.

2021. febr. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Baluba ***** válasza:

Kezdőként világossal szerintem érdemes kipróbálni a London system elnevezésűt. Viszonylag kevés variáció van, a legtöbb állás hasonló lesz, és a megnyitás végén kapsz egy kb egyenlő állást, ahonnan tudtok "sakkozni".


Sötéttel több dologra fel kell készülnöd. El kell döntened, hogy mit akarsz csinálni e4, d4, c4 és "minden más" ellen. Ha világossal londonit játszol, akkor e4 ellen nem rossz a Caro-Kann, d4 ellen a semi-slav, mert hasonló pozíciókat fogsz kapni. C4 ellen én a szimmetrikust szeretem, minden más ellen meg el simán lehet kezdeni kipakolni a londonit sötéttel, azzal nem nagyon mehetsz félre.

2021. febr. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ha optimista vagy semmiképpen sem a Pesszeriumot....
2021. febr. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is kezdő vagyok. Feketével a szicíliait szoktam játszani, vagy stafford gambitet. Az utóbbi nagyon fun tud lenni, 3 perces játékokban sokan beleesnek egy egy csapdába. Fehérrel pedig mostanában nem nagyon megy. Vienna game falkbeer variáció szokott legtöbbször kijönni nekem.
2021. márc. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha most kezdtél, akkor aktívan játssz! Ne menj London-system felé, inkább 1.e4 és gyors fejlődés és sánc. Sötéttel jó a szicíliai. A lényeg, hogy világossal támadóként lépj fel, miközben sötéttel igyekezz kiegyenlíteni, majd aktívan játszani. Eredményes lesz-e? Rövid távon nem - hosszú távon mindenképpen.
2021. máj. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi az ELO-d?
2021. máj. 4. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!