Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb küzdősport...

Melyik a legjobb küzdősport az utcára önvédelemre és támadásra?

Figyelt kérdés
2021. febr. 21. 10:36
1 2
 1/19 anonim válasza:
38%
Szoktak indítani önvédelmi csoportos tanfolyamokat, szerintem menj el egy olyanra, ott direkt azt tanuljátok, hogy az utcán hogyan tudod megvédeni magad. Én gimi alatt végeztem ilyet. Tavaly próbáltak megtámadni, működött amit ott tanultam, viccen kívül életmentő volt. Szerintem vágj bele, ha felétek is van ilyen olcsón! 21/L
2021. febr. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
45%

jobban jársz, ha kombinálod őket.

Én karate feat boxxal biztonságban érzem magam. Évekig űztem ezeket.

De eddig csak 1x kellett utcán bunyóznom a lassan 25 évemből, ráadásul inkább a kommunikációra törekszem, mert a mai világban annak van értelme. Jogszabályok büntetik a rendbontást és verekedést. Egyébként külső szemmel nézve meg az MMA-t ajánlom, én úgy tudom az nem is sport, hanem azt jelenti egy sporton belül, hogy a versenyfelkészülés időszaka, de már kb 2013-14 óta egy külön sportágat neveznek így és űzik, főleg agresszív nem fehér emberek, ahogy a boxot is. Karate, judo stb inkább önfegyelemről szól és fairplayről és önvédelemről, a box és mma, kickbox stb pedig inkább a megtámadásáról valakinek és legyőzéséről.

Én mégis inkább azt ajánlom, ha utcai bunyó van és muszáj párat ütni, akkor is utána a futás a leghasznosabb, talán akkor megúszod és talán be sem tudnak perelni. Persze ne te legyél a megtámadó, úgy értem, hanem ha téged támadnak :D

2021. febr. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
53%
1-es, erről mesélj már nekünk vagy legalább nekem privátban, mert elmondhatatlanul kíváncsi vagyok, ugyanis ilyenről még az életben nem hallottam és őszintén, bűncselekménynek tartom, ha valaki ilyen önvédelmi parasztvakításra akar valakit leküldeni, mert köbö olyan mintha medve ellen küldenél be valakit bicskával, azt mondva neki, hogy nyerhet. Úgyhogy őszintén, meséld el a sztorit, hogy mi volt pontosan, mert ember még soha nem védte meg magát önvédelmi parasztvakításon tanultakkal. Te vagy az első, aki ilyet állít és őszintén kíváncsi vagyok, úgyhogy légy szíves! Köszönöm!
2021. febr. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
82%
Amit éppen tudsz alkalmazni, legalabbis valami hasonlót szoktak mondani a nagyok, ebben a témában. Önvédelmi fegyvernek is az a jó, ami éppen ott van. Bármit csinálhatsz, keress valamit, ami nagyon tetszik, jó a kevert harcművészetek is (mma), de judo is, stb. Az a lényeg, hogy valamelyikből megszerezd azt a rutint és izommemoriás reflexet, amit egy ilyen helyzetben alkalmazni tudnál. De kívánom, hogy ne kelljen.
2021. febr. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%
Box pl. 4 evig boxoltam, nem volt meg olyan h megvertek... akartam tovabbmenni thaiboxra meg mmara de egy serules miatt maradt a testepites meg a zsakolas. De ez siman eleg h par nagyszaju kotekedot siman elintezz. Az atlag embereknek nincs berogzulve a mozgas, reflexek. Nincs olyan erejuk meg tekinkajuk csak nagy szajuk. Aki evekig heti tobbszor ezt gyakorolja meg edz az almabol felkelve 2 masodperc alatt kiuti azt aki havonta belekot vmi nyomiba vagy csajba..
2021. febr. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
63%
csibészbe .
2021. febr. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mi a szitu.


Egy boxoló nyilván puszta kézzel a legmagabiztosabb, egy krav magás hozzá van szokva, hogy késsel mennek neki, aki meg birkózó, az meg szeretné lenyomni a földre az ellenfelet.


És persze az ellenfél szintén erre törekszik.


Verhetetlen módszer nincs, de szerintem a legjobban azzal jársz, ha többféle küzdősportot próbálsz, és akkor legalább a stabil pózokat, hárítást, támadást megtanulod.

2021. febr. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
79%
Sparring típusú küzdősportot nézz ahol tudod milyen az ha megutnek, ha megrugnak, leszorítanak, tehát megtanulsz egy ellenálló ellenféllel küzdeni. Kidobo munkákat vállaltam el meg vírus előtt, a bunyó többségében úgy kezdődik, hogy lökdösődés, ütés, majd jön a birkózás és a foldharc. 1 v 1 éles küzdelembe a brasil jitsu az egyik legjobb, mivel számos olyan technika van, amivel másodpercek alatt be tudod folytatni a támadót vagy kitekered egyik végtagját és ott már nyert ügyed van. Vagy szépen elalszik, vagy eltorod a kezét. Átlag ember ellen igazából minden sparring típusú küzdősport jó, egy másik küzdősportolo ellen az dönt, hogy ki az aki jobban ismeri a technikákat, ha esetleg egy álló bunyóssal boxoloval vagy kick boxossal mentek össze, ott a judo vagy birkózással igen csak meg lehet őket fektetni, mivel a testharcot nagyon könnyedén rá lehet erőltetni a másikra, és nagyon működik is, ergo egy birkózó hamarabb betud nyelni 1 vagy 2 ütést egy álló bunyostol, viszont egy álló bunyós már az életbe nem szabadul ha egyszer a birkózó elkapja ott neki vége. Arról nem beszélve hogy egy birkózó sem fog meglepődni ha bekap egyet kettőt mivel a sok tompitas, osszefejelestol baromi erős nyaki izomzatuk és csontozatuk van a fejükön. Én a birkozàst ajánlom
2021. febr. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
57%

Jartam krav magara,mma-ra,klasszikus boxra 10 evig.

Krav sz. rt se er. Mma-nnagyon kemenyen szetvertek egymast,de azok mar gyerekkoruk ota verekedtek az utcan is. Boxon is kemenyen szetverik egymast: ott is az a nyero,aki az utcan is rendszeresen gyakorolja.


Ha regota jarsz,reflex szinten beledivodnak az egyideju balegyenesek ,vedesek. Nemis tudstosan utsz,ha utnek. En is meglepodtemmagamon,amikor villamoson ramesett majdnem vki es reflexbol kivedtem.


Amugy meg hordj sprajt,kest stb pluszban.

2021. febr. 22. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
74%

9#

A küzdősportok alapszabálya hogy az ott megtanultakat nem használjuk utcán, de ezt minden normális klubban elmondják. Küzdősportot utcára csak a legvégső esetben használjuk, arról nem beszélve hogy egy versenyszerű küzdősportolo testi sértésért többet is kap, mint egy átlag ember, mivel több év küzdősport tapasztalat egy fegyver a kezedben legyen az box birkózás judo stb.En is verekedtem már utcán a kidobo munkából kifolyólag, de csak is akkor ha az adott szitut máshogy nem lehetett elkerülni. Aki igazán jó bunyós boxolo vagy birkózó az nem fog kötekedni az utcán csak azért hogy verekedjen egyet, mivel a sport erre tanít. Én sosem köteledtem utcán, nem sztároltam magam, egész egyszerűen ha máshogy nem lehetett jól kijönni a szitubol odaalltam hiszen a porta és mások biztonsága a legfontosabb. Aki utcán kotekszik annak súlyos önértékelési broblemai vannak, 85% ban köze sincs a küzdősportokhoz és a legtöbb az erősre itt pavagyerekek akiket kipenderitesz egy erőteljes lokessel, vagy a cigányok de azok is csak többen. Aki még kuzdisportolokent visszael a tudásával meg hamar kést talál a hátaba, vagy azonnal eltiltják a versenyzestol

2021. febr. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!