Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mik a tapasztalatok a Krav...

Skysor24 kérdése:

Mik a tapasztalatok a Krav magáról? Megéri elkezeni, jobb mint pár küzdősport, kicbox thaibox, Önvédelemre utcai verekedésre?

Figyelt kérdés
Megéri Krav magát tanulni mert valaki nagyon dicséri valaki pedig nagyon szidja, voltam egy edzésen ami nekem tetszett de nem tudom hogy tényleg hasznos-e ha bajba kerülök. Havonta 8 edzés ami 1 óra, de kb ugyanennyi pénzért tudnék járni muay thaira ami max 20 nap és másfél óra 1 hónapban ami nyilvan jobb.

2019. dec. 5. 10:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Van egy apró probléma a krav magával.


Név szerint hogy amit a civil "verzióban" tanítanak az nem krav maga. Az eredeti, hadseregnek kifejlesztett verzió volt olyan sikeres és brutális hogy mindenféle bohócok elkezdtek "tanítani" és a név felismerés bevonzott embereket.


Jobb mintha nem csinálnál semmit, de utcára jobb a box vagy thai box, feltartod-megütöd a támadókat és elfutsz.

2019. dec. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Annyit elárulok hogy a küzdősportok teljesen alkalmatlanok önvédelemre a box kivételével amit lentebb ki is fejtek hogy miért. A küzdősportok csak akkor lennének alkalmasak önvédelemre ha állandóan résen lennél felkészülve erre de ez lényegében lehetetlen.


Mivel ha megtámadnak az adneralin löket alatt nem fogsz tudni tisztán gondolkodni hogy most ilyen fogás olyan ütés ,rúgás hanem két dolog fog történni vagy elfutsz vagy odasózol egyet és ebben segít a box tudás mert az az ütés az izommemóriának hála jobban irányzott lessz, na meg 99% hogy pofán fog akarni ütni ha boxol pedig ütéseket kapsz a fejedre így jobban fogod bírni az ütéseket az agyad nem fog azonnal lesokkolni, amit erről tudni kell hogy ha állon csapsz valakit ott az agy sokkot kap a rengeteg idegvégződésnek köszönhetően


Ha meg olyan van hogy többen támadnak rád például kötekedéssel kezdik akkor nincs jobb megoldás a könnygáznál

2019. dec. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Jaetam krav magara Nagy Laszlo Attilahoz. Semmit nem tanultu k ertelmeset. Szetverte az embereket. Sipcsonttores,masik tanitvany lesantult,ug szetrugta a combjat en meg dobhartyaszakadast szenvedtem el.

Krav magan egy licenszet kell megvasarolni az edzonek,h tarthasson edzest,de neki ez is lejart.



Ne jarj krav magara! Egy aljas lehuzas!


Azota eveket jartam mma-ra. Most boxra profi allami egyesuletbe. Ott nem vernek szet az edzok. Ertenek hozza: KSI, MTK,

2019. dec. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Jártam krav magára. A problémám vele: egy boxos/thai boxos simán kiüti a kravosokat.

Csak kiegészítésnek javaslom a kravot box mellé.

2019. dec. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!