Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » El szeretném kezdeni a súlyzós...

El szeretném kezdeni a súlyzós edzést itthon, mit kell tudnom róla?

Figyelt kérdés

Ahány ember, annyi féle módszert/véleményt olvasok a neten, nem tudom mi számít hitelesnek. Eddig nem edzettem egyáltalán, sőt a sport sem állt különösen hozzám közel, viszont változtatni szeretnék rajta.

Vettem különböző súlyokat, próbálgattam néhány emelést, az 5-8 kg-os súlyzót találtam kezdésnek jónak, bár már abban is elfáradtam. :D



2021. márc. 2. 16:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, mi a célod.
2021. márc. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Izmosabban szeretnék kinézni
2021. márc. 2. 19:37
 3/4 anonim válasza:
100%
Érdemes edzés előtt bemelegíteni az izmokat. Az edzés az első időszakban,fokozatos legyen,ne terheld magad hirtelen.
2021. márc. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Súlyzós edzésnél nagyon fontos, hogy megfelelő súlyt válassz. Továbbá az is, hogy tudd helyesen végezni vele a gyakorlatokat, mert ha nem jó a forma, akkor nem oda fog hatni a gyakorlat, ahová szeretnéd. Mindenképpen kerüld a kompenzációt, lassan dolgozz a súlyokkal és figyelj arra is, hogy ne törje hátra a csuklódat a súly. A fokozatosság nagyon fontos, ha sose súlyzóztál még, akkor lehet érdemes rákészülni más gyakorlatokkal, viszont ha jó izomerővel rendelkezel, akkor nyugodtan csináld.
2021. márc. 14. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!