Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az álló hasedzés hatásos...

Az álló hasedzés hatásos valamennyire?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van 12kg feleslegem szóval daginak számítok vagy hogy fogalmazzak.

Régebben is edzettem de volt pár hónap kihagyásom.

Most próbálok vissza állni fokozatosan az edzésre egyenlőre az megy hogy napi egy óra elipszis tréner gyors tempóban folyamatosan.

De szeretnék has edzés,láb,fenék edzést is csinálni mivel régen is csináltam és formásodtam tőle viszont most hogy a napokban megint neki akartam állni ennek is,lefeküdtem az edző szőnyegre és konkrét meghaltam annyira fájt a hátam/derekam a sima fekvéstől a földön.


Esetleg ha van erre valakinek tippje azt is szívesen fogadom.

De ha ez nem megoldható akkor az lenne a kérdésem hogy:


Az állóhasedzések illetve az ilyenek mint a plank meg amiken nem kell háton feküdni hatásosak lehetnek?

Mármint nem a 12 kocka a cél vagy éppen a lapos has hanem inkább az hogy menjen lejjebb mert elég nagy pocim van.:(


Láttam youtuben ilyen standing ABS videókat ahol úgy a térd emelések/láb emelések vannak ezerrel meg ehhez hasonló.


Szerintetek ezek+egyéb mozgások segítenének vagy ahhoz hogy lejjebb menjen a has muszáj kategória a felülés,háton fekvős lábemelés meg ilyenek.


2021. ápr. 1. 19:14
 1/1 QvanyadatMDRTR ***** válasza:

ortopédus (vagy ki vizsgálja a gerincet, meg ilyemsit), kineziológiai tapasz segíthet, orvos fel tudja helyezni.


Plank hatásos cucc, de több mint has. Szvl álló alatt statikusra gondoltál? Nem nagyon tudok m ás olyat, amiben nem kell feküdni. Még a lógsz le és lábemelésre tudok gondolni, meg oldalsó has erősítésére így forgolódni (van rá gép is, de súllyal is lehet).


Hát az van, hogy attól, hogy hasazol nem megy le a zsír, nézz utána kicsit jobban. helyi zsírégetés nincs, bocsi, hogy most átveréssé teszem az egész eddigi életed :D

Zsírégető edzést kell csinálni, kardió vagy aerob edzést. Én az utóbbi ajánlom, mivel a kardio magasabb pulzusszámot eredményez és a gyors energiaigény miatt aszervezet inkább izmokat bont vissza tápanyagra, mert azt könnyebb, mint a zsírraktárakat felszabadítani, tehát a kardio "károsabb" mint az aerob. Kell edzeni lábra, fenékre, amit akarsz, 1-1,5-2 órát max, mivel 40 perc mozgás, mire beindul a zsírégetés az emberi testben. Ekkor edzés közben elérsz egy jó pulzus számot, ha megfelelő intenzitással edzettél és nem a fácsebúkot nyomogattad közben ülve. És akkor mehet 20 perc laza aerob tekerés, elipszis trainerezés vagy futás/kocogás, a mneked megfelelő aerob, zsírégető, de nem kardió pulzustartományon belül.

Ha a hasad túl zsíros, akkor valójában az egész tested az, csak ott jobban észreveszed. Pl most én is hadilábon állok hassal, pedig csak maximum 2 kg fölöslegben vagyok, de valójában ha megnézem, akkor a bicepszem sem rajzolódik ki olyan szépen, mert ott is hájas vagyok, nem csak a hasamon és ha ott lejebb megy, akkor a bicomón is lejjebb fog, mivel mindnehonnan megy a zsír, nem helyileg megy.


nincs mit, 15000HUF :D


24/F

2021. ápr. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!