Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha valaki sportos testalkatú,...

Ha valaki sportos testalkatú, akkor sokan miért "állítják", hogy megtudnák verni az illetőt?

Figyelt kérdés

Igazából a saját tapasztalatom alapján fogalmazódott meg bennem a kérdés, de biztos vagyok benne, hogyha más nem is tapasztalta, de ismerős neki.


Alapvetően magas, és izmos vagyok.

Rengeteg ember "kiütne egy ütésből is" de a többség mindenképp megverne, legalábbis sokszor hallottam már ezt, de természetesen sosem a szemembe mondták, mindig csak a hátam mögött, és mástól hallottam vissza..

Többségük elhízott, vagy vékony mint a bot, látszólag nem vagyunk egy súlycsoport.

Ha még megtudják, hogy küzdősportoltam is évekig akkor meg pláne úgy vannak vele, hogy biztos megvernének.


Nagyon bosszant mikor visszahallok egy ilyet, bár gondolom ez pszichológiai értelemben önmegnyugtatás nekik, hogy ők lehet hogy kövérek, vagy vékonyan, hogy egészségtelenül élnek vagy sem, de akkor is ők akkora bikák, hogy egy sportoló ember nem lehet akadály.


Nem megyek oda senkihez sem, hogy hallom megvernél, mert én valahogy soha nem tudok lenézni senkit ilyen értelemben.

Volt már hogy egy fele akkora ember kifogott rajtam edzés közben, volt hogy egy nálam jóval nagyobb meg se kottyant.

Egyszerűen nem tudom azt mondani valakire, hogy én biztosan megverném, maximum azt, hogy valószínűleg, de még azt is csak óvatosan.


Csak nem értem, hogy sokan miért csinálják ezt, miért nem tudják kicsit is tisztelni az "ellenfelüket"?



2021. ápr. 2. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Jár a pofájuk, hogy szellőzzön. Nyilván a nagyon sikeres emberek élik ki magukat ilyen fantáziaszintű emberkedésben. Szard le magasról.
2021. ápr. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
28%

azért mert a kigyurt izomagyak nem erőssek csak felfujt izom

nem tudnak mozogni

azt hiszik attól mert izmossak erőssek lesznek és verekedni is tudnak

2021. ápr. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Dunning-Kruger hatás


Valószínűleg még soha nem verekedtek semmilyen formában ezért nincsenek tisztában a hiányosságaikkal. Erre jön a valószínűsíthető önbizalomhiány meg, hogy ő nagyon keménynek akarja mutatni magát azzal, hogy téged is mennyire elverne.


Két dolgot tehetsz, vagy figyelmen kívül hagyod az egészet, vagy leviszed az illetőt a terembe és úgy megvered ahogy nem szégyelled.

Utóbbival talán jót is tennél neki mert lehet legközelebb olyan emberrel kötekedne aki kiszúrja a gyomrát egy vita során, de mivel megmutattad neki a határait, tisztában lesz azzal, hogy itt nem ő a kakas a szemétdombon :D

2021. ápr. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!