Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kinek mi vált be PCOS diéta/mo...

Kinek mi vált be PCOS diéta/mozgás kapcsán?

Figyelt kérdés

Ahogy egyre jobban folyik a PCOS kivizsgálásom minden orvos ch csökkentett diétát és aerob/kardio mozgást javasol. A diéta összeállítása még egészen megy, mert eddig is hasonlóan étkeztem, de a sport kifog rajtam. Nyáron a biciklizés az oké és fogom csinálni, viszont ezen kívül nem vagyok benne biztos, mi az, amit tudok csinálni és ebbe a kategóriába sorolható. A táncos dolgok nagyon nem az én világom, nem érzem komfortosan magam, pedig többféle módszert próbáltam. Futni meg nem tudok, mert nagyon erős fájdalmaim vannak utána már évek óta. Ami leginkább nekem való az a jóga és a nyújtás/érősítés. Esetleg ha nagyon szeretnék még lépcsőzést vagy túrázást bevállalnék mellé, de ha tehetném jogával próbálnék meg formában maradni. Vajon ez elég a sikerhez?


Ha esetleg kinyitnak a helyek és a körülmények engedik, spinningre lehet elmennék, de azt heti 1-nél többször biztos nem fogok tudni.



2021. ápr. 9. 23:50
 1/3 anonim válasza:
100%
Szia!Ha megkérdezhetem nagyjából,hogy néz ki a diétád?Engem is most diagnosztizáltak 19 évesen,kicsit bizonytalan vagyok.Szerintem próbálkozz a pilátesszel,nem is túl megterhelő,de azért átmozgat rendesen.Plusz D és E vitamint javasolt az orvosom.
2021. ápr. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet, azt még pont nem csináltam, egy próbát megér. :))


Biztosan el fogok menni dietetikushoz, mert sajnos más okokból egy csomó dolgot nem igazán ehetek, ami amúgy ch csökkentett étrendbe beleférne, de néhány éve utánanéztem és nagyon bevált. Nálam a legfőbb dolog a fehérliszt és a cukor elhagyása. Most fokozatosan szokom le róla, de például kenyérfélét 3-4 éve heti 1x ha eszem. Érdemes kitapasztalni milyen ételt milyen liszttel jó alternatívan elkészíteni, nekem a zabliszt a kedvencem vagy sokszor szimplán zabpehely. A cukor pótlására tuti megoldásom nincs, de egy időben leginkább fruktózt használtam, amit a mamámnál láttam, aki diabéteszes és neki bevált. Azóta viszont olvastam, hogy az mégsem a legjobb, ha ch diétázol.


Sokkal több okosságot nem merek mondani, mert már évek óta nem foglalkoztam ezzel specifikusan, de érdemes a boltban megnézni mi mennyi ch-t tartalmaz és egyre jobban csökkenteni a bevitelt. Vannak alkalmazások, amikben számon tudod tartani, hogy azért a szükséges mennyiség mégis meglegyen minden nap. Ja és a legfontosabb szerintem, ha házi készítésű ételeket eszel főleg, mert abban lehet a legjobban megbízni.

2021. ápr. 10. 07:32
 3/3 anonim válasza:
Köszönöm!:))
2021. ápr. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!