Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futó sérülére valami tanács?

Futó sérülére valami tanács?

Figyelt kérdés

Két év után újra elkeztem futni. Hiába melegítettem alaposan és nyújtottam a végén, túl gyorsan novetltem a távokat. Három nappal ezelőtt futás közben, minden talajfogásnál jadalmat éreztem a bokában. Mire haza értem már nem tudtam rendesen rá állni. Azóta pihentetem és napközbeni egy rugalmas folya tartja de semmi javulás. Járni se tudok normálisan. Ha pedig rosszul lépek rá, hihetetlenül fáj.

Bárkinek van bármi tanácsa erre?



2021. ápr. 23. 08:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Esetleg masszírozás vagy valamilyen kenőcs biztos van rá.
2021. ápr. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amúgy mennyi km-t futottál?
2021. ápr. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Rice
2021. ápr. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
63%

Ugyanez volt velem is. Gyerekkoromtól 30 éves koromig hetente négyszer jártam úszni. Aztán jött a koronavírus, és bezárták az uszodákat. A sportolás és a kardió az életem része, szóval úgy döntöttem, hogy amíg tart a járvány, addig futni fogok, hetente háromszor minimum.

Az első alkalommal 7 km-t futottam, és nem is volt is második alkalom. Bemelegítettem, nyújtottam, hengereztem, gimnasztikáztam, mind hiába. Az első alkalom után a lábfejem belső oldalán egy olyan erős fájdalom jelentkezett, ami kisugárzott a bokámba is. Sántítva tudtam csak tőle sétálni is. Mindezt amiatt, mert a cipőm egy rossz minőségű football cipő volt, nem pedig egy jó minőségű futócipő, amire mindenképpen oda kéne figyelni, ha valaki aszfalton akar kocogni.

Nekem hetekig fájt, de napról napra jobb lett. Mostanra már teljesen elmúlt. Azóta pörög az ugrókötél hetente négyszer, mellette pedig el fogok járni biciklizni is, hiszen most már nincs rossz idő odakinn.

Pihentesd (RICE), és ha két hét múlva se múlik, akkor menj el vele orvoshoz.

Fontos, hogy jó cipőben fuss, ha felépültél, és tartsd a fokozatosság elvét, mert a kocogás tényleg egy gyilkos sport, könnyű lesérülni benne. Ha pedig a futás a továbbiakban nem lesz a barátod, akkor neked is ott van az ugrókötél, a bicikli, a görkorcsolya, a lépcsőzés, az aerobic, és a hasonlók.

2021. ápr. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!