Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá magam az...

Hogyan vegyem rá magam az edzésre?

Figyelt kérdés
Az itthonlét alatt felszedtem 5 kilót ami borzasztóan meglátszik. Nagyon le szeretnék fogyni, de egyre csak eszek, eszek és eszek, nem bírok ellenállni. Az edzést halogatom, pedig már rengeteg alkalmazást letöltöttem amiben diéta, és 30 napos edzés van. Nagyon jónak találom az alkalmazásokat, de egyszerűen nem tudom rávenni magam arra, hogy edzzek. Nincs kedvem, most ettem, majd később, más dolgom van. Hogyan tudnám megcsinálni minden nap az edzéstervet? Nagyon le kéne fogynom, a ruháim már feszülnek rajtam. Valami tanács ahhoz, hogy be tudjam ütemezni az edzést a napirendembe?

2020. jún. 5. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell szeretned, nincs mese. Ha utalasz valamit azt nem fogod tudni beepiteni a mimdennapjaidba, pedig az lenne a fontos, hogy egyfele szokassa valjon, hogy napi rendszeresseggel megcsinald.
2020. jún. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És hogyan tudnám megszeretni? :/
2020. jún. 5. 22:47
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyanígy vagyok ezzel és nekem az a tapasztalatom, hogy csak az segített, ha volt hozzá társaságom és akkor legalább a hangulat miatt eljártam. Csomó sportot vagy mozgásformát kipróbáltam, de egyiket sem kedveltem. Sokat nem is bírtam (hiszen sosem volt az életem része a sport, nincsen állóképességem stb.), úgy pedig nyilván nincsen mit élvezni benne. Sokat pedig konkrétan untam pl. a mai napig nem bírok végig csinálni egy aerobic, jóga vagy valamilyen súlyzós edzést... halálosan unom, pedig most a járvány alatt megszaporodtak a mindenféle tartalmak az itthoni edzésekhez és próbáltam, de valahogyan már felidegesít az is, hogy tök monoton, unalmas és egyedül szerencsétlenkedem egy videóra, ami helyett annyi minden hasznosabb vagy élvezetesebb dolgot is csinálhatnék. Biciklizni szerettem egyedül, de kb. ugyanazt az útvonalat tudtam csak tekerni mindig és azt is hamar meguntam. Aztán egyszer egy barátnőmmel elmentünk egy spinracing edzésre, amit egy korombeli lány tartott és többségében fiatalok voltak és ott tök jól éreztem magam. Az volt az egyetlen olyan edzés, amire szívesen jártam, mert jó volt a hangulat és még egyedül is elmentem. Viszont a járvány miatt haza kellett költöznöm az egyetemről, azóta pedig nem tudok járni, nyilván rám is feljött pár kiló, szóval most megint szenvedhetek ezzel :(
2020. jún. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Társaság és kitartás. Ez a kettő kell. Nálam a kitartás nincs meg a társaság. Én is küzdök sajnos.
2020. jún. 6. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
23%
Ne zabálj! Ilyen egyszerű.
2020. jún. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
96%

csináld rögtön ébredés után és akkor le van róla tudva a gond.

én is így csinálom

2020. jún. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én csoportos edzésre járok, pont azért, mert otthon, egyedül mindig halogattam. Elkezdeni ezt is nehéz, de már évek óta járok. Most már abbahagyni lenne nehéz.
2020. jún. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!