Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan szedhetnék össze...

Hogyan szedhetnék össze normális mennyiségű izmot?

Figyelt kérdés

Az életmódom miatt nem nagyon kellet mozognom így eléggé nehéz felemelnem 25 kilónál nagyobb tömeget, 30 felett meg se tudom mozdítani. Ezenkívül van egy óriási sörhasam (nem iszok sört, gyógyszer miatt elhíztam), de nehezen megy a felülés is (18-20 után már izomláz), szabályos fekvőtámaszról egyelőre álmodni sem merek, mert eléggé hullámozva csinálom. Viszont a lábaimmal szerencsére semmi gond, csak többet kellene futnom.

Nem izomtibi szeretnék lenni, hanem szeretném magam elfogadni. Eléggé sokáig "kocka" voltam, már teljesen kinőttem belőle.


19/f


u.i.: Fősuli alatt nem sok tőkéből kellene gazdálkodnom, ezért nem szeretnék rá tízezreket áldozni.


2010. aug. 25. 18:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Első lépés veszel egy bérletet a legközelebbi konditerembe.

Második - elolvasod ezeket: [link]

[link]

Elsőnek szálkásítással kezdj.

Harmadik - megtervezel egy étrendet és egy edzéstervet ami heti 4 napos és van mellette heti 4-5 nap kardió az elején valami laza mondjuk kerékpár.

Harmadik - ha mindezzel megvagy ide felteszel egy kérdést ismét, hogy átnéznétek a tervem?

Negyedik - elmész a konditerembe számolod a kalóriákat

Ötödik - ha már szépen leszálásodtál és vigyáztál a most meglévő akár csekély izomtömegedre is akkor változtatsz a kaján.

Hatodik - Izmos kigyúrt állat vagy aki büszke saját magára


Az első négy lépést megtudod tenni legkésőbb holnap estig. A többi pedig már csak idő+edzés+diéta kérdése.

2010. aug. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Így van! Az Első Második Harmadik és Harmadik pontot szépen hajtsad végre:)


Amúgy nagyon jól összefoglalta az előttem szóló, kezdj el tenni magadért!

2010. aug. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Első lépés:

Nem hallgatsz a tudatlanokra (mint az 1. válaszoló)

2. lépés:

Rendbe teszed az étkezésed, tápanyagbeviteled (utánanézel, vagy szakembert kérdezel)

3. lépés:

elmész a konditerembe és megtanulsz edzeni (haverral v. edzővel) Felépítesz egy kondíciót, erőszintet, alap -izomtömeget.

4. lépés:

2-3 hónap múlva elkezdesz egy jól átgondolt, megtervezett diétát, amivel jövő tavaszra el tudod érni a kívánt formát.

Közben pedig: olvasol, tanulsz, információkat gyűjtesz....

Sok sikert!


-Egy hivatásos Edző

2010. aug. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Végül is te is nagy ész vagy, pedig "edző" vagy. Mondjad neki nyugodtan, hogy tömegeljen rá a hájára amire szegény körülnéz 100kg lesz 25%-os testzsírral. Annak aztán sok értelme van hallod-e. Első a szálkásítás, főleg ha jelentősen el van zsírosodva. Ha csekély lenne a testzsírszázaléka akkor nem lenne "óriási sörhasa".
2010. aug. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
És még nagy betűvel ki is emeli Edző... hát nem tudom hol tanultál... Vagy vetted a piacon a papírt?
2010. aug. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem azt írtam hogy tömegeljen Te istenbarma!

Hogy tudna elkezdeni intenzíven edzeni, ha nincs kondíciója?

Lefordul a futógépről 2 perc alatt.

A zsírt mi fogja elégetni, ha az izomzata edzetlen?

Nem hallottál még az izom energiaigényéről?

Soha nem kezdünk diétával.

Jó embert találtál vitapartnernek, te szerencsétlen.....

2010. aug. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Tisztelt Edző úr nagy e-vel!

Igen az az edzetlen izma fogja szépen lepucolni! Képzeld nem vagyok kezdő. Hát mit ne mondjak jó kis droidot faragtak belőled az Edzőképzőben nagy e-vel. Mit gondolsz ha elkezd futni elsőnek két percet 90kg-sen akkor ugyan ekkora izomtömeggel ugyan ilyen edzettségi szinttel 70kg is csak két percet fog tudni futni? Nem! Ahogy fogy le úgy fog egyre többet bírni. És, hogy miért van igazam? Mert voltam már 90kg-os 26%-os testzsírral. Az én általam felírt dolgok nem csak elméletben működnek. De te már kipróbáltad mindezt amit leírtál a SAJÁT testeden kedves Edző úr nagy e-vel?

2010. aug. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szóval Te úgy gondolod, hogy futással fogja elégetni a zsírt ?

Akkor mégiscsak alapvető gondok vannak nálad. Számold ki, hogy hány száz órát kell futnia, csak 5 kiló zsírleadáshoz.

Nem beszélve az edzetlen izomzatból és nagy testsúlyból adódó sérülésveszélyről és ízületi kopásokról.

Hidd el én sok ilyen agyatlan hobbi-gyúróst ismerek és tudom, hogy milyen a hozzáértésük (semmilyen).

Annyi a különbség, hogy nekik eszükbe sem jut vitatkozni velem. Persze Te itt megteheted, de értelme az nulla.

Nem értem a 26 % testzsírra tett utalásodat, mit akarsz ezzel? Dícsérjelek meg? :-)

Utoljára a diétám felénél mértem, akkor 107 kg, 15 % volt, most 102 kg, 12% körül vagyok.

2010. aug. 28. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem dicséretet vártam mister Edző úr nagy e-vel. De te se várd, hogy megijedjek attól, hogy te 100kg vagy 10%-os testzsírral.

1. A büdös életbe soha nem fogunk találkozni, hiába pattogsz itt nem fogsz tudni lecsapni, bár mennyire idegesít a tény.

2. Ha ez a vita kettőnk között a való életbe zajlana ugyan ezt ugyan ilyen hangnemben mondtam volna, mert nem tojok be attól, hogy valaki nagydarab.

És igen, futással és vagy kerékpárral + kondizással fogja elégetni a zsírt, de ezt már leírtam az első kommentben. Ha csak 2 percet tud futni az elején már az is elég, főleg ha mellette kondizik is. Bár azt sem értem mister Edző bácsi nagy e-vel, hogy most mit akarsz? Úgy építsen izmot, hogy nem pozitív a kalóriamérlege? Igen van kezdő effektus de közel sem akkor mint amekkorára gondolsz. Kondíciója milyen meglepő szálkásítás mellett is fog javulni képzeld el Edző úr nagy e-vel!

Elsőnek szálkásítania kell, nem alap izomtömeget felépítenie! Nem vagyok agyatlan, te vagy teljes mértékben rugalmatlan. Tipikusan az az ember vagy aki gyenge. Igen gyenge vagy! Egy "testépítőnek" nyitottnak kell lennie mert ha ilyen begyepesedett ember lesz mint te aki azt hiszi csak az ő módszere válhat be az már régen rossz. El is fogadtam volna a te álláspontodat akkor ha nem ugrassz máris nekem az elején: "Nem hallgatsz a tudatlanokra (mint az 1. válaszoló)"

Mert ugye g3ci fontos volt ezt beleírni. Nem elégedtél volna meg ezzel a válasszal:

"Szerintem ez megfelelőbb lenne"

De mint mondtam gyenge vagy mint a harmat majd ha megtanulsz ÉLNI és GONDOLKODNI majd rájössz, hogy a te berögződött világod rettentő törékeny. Én ezt már a leges legelején megtanultam, amikor elkezdtem edzeni.

Tehát a válaszom továbbra is: Kardió + súlyzós edzés és megfelelő diéta!

2010. aug. 28. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Na, ebből az írásodból világosan kiderült számomra, hogy milyen ember vagy. Innentől nem tudlak komolyan venni ne haragudj.

Úgy tűnik nekem, hogy én régebb óta foglalkozok testépítéssel, mint hogy te megszülettél volna. Azzal, hogy egy szakemberrel leállsz vitatkozni, saját magadat minősíted, ráadásul tényeket próbálsz megmásítani, ami nem vall épp elmére.

Most értettem meg, hogy tul.képpen azért ragaszkodsz a zagyvaságaidhoz, mert az első kommentemben le tudatlanoztalak, erre besértődtél, mint egy hülyegyerek.

Dacból, sértődésből vergődsz itt, ami szánalmas, ráadásul félrevezeted a szerencsétlen kérdezőt, aki nyilván nem azért tette föl a kérdést, hogy egy másik okostojás a saját VÉLEMÉNYÉT tényként előadva félrevezesse.

Nyilván valódi szakember válaszára számított, amin te sikeresen megsértődtél. Pedig amit leírtam, az nem a privát véleményem, hanem szakmai körökben ismert gyakorlat. Ha kicsit értelmesebb lennél, belátnád, hogy tévedtél, de így -nagy sértettségedben ,tovább véded a nyilvánvalóan sületlen álláspontodat.

Éppen ezért a továbbiakban nem foglalkozok veled, méltó vitapartner nem vagy, a tudásodat és emberi értékeidet tekintve is egy porszem vagy csak a szememben.

:-)

Ennyi!

2010. aug. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!