Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Feljelenthetnek azért,mert...

Feljelenthetnek azért,mert félmeztelenül futok?

Figyelt kérdés

Törvényileg büntethető az ilyesmi? És mondjuk erkölcsi szempontból mennyire illetlenség?

Félreértés ne essék,férfi vagyok,és a gatya marad rajtam.A melegekbe is elszoktam járni futni.Lazán,kocogva,de izzasztó így is.Viszonylag kietlen helyen futok,de pár utcát futok családi házas övezetben.Oda is,vissza is.Visszafele leszoktam már venni a pólóm,mert folyik rólam a víz.

És egy kétszer tapasztaltam hogyha a lakott területen valaki jön szembe,feltűnően bámul,főleg az utcámba köszönőviszony van még azzal is akit nem ismerek.Épp kint van a ház előtt,rám pillant hogy ki az,köszönök,köszön,majd látom hogy elfordul csinálja tovább amit csinált, majd a szemem sarkából látom hogy újra felém fordul és bámul:)

Megvetésből teszik,hogy micsoda egy perverz vagyok? Vagy csak tetszik nekik? Főleg idősebb lányok ,nők,akik már családanyák. Szoktam kondizni is a futás mellett,és azért meglátszik.

Nyilván nem szeretnék én lenni a perverz pasi az utcából...úgyhogy ha illetlenség akkor inkább visszaveszem a pólóm arra a 3 utcára :)



2021. jún. 26. 21:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez most vicc?
2021. jún. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem vicc.

Van olyan hogy közerkölcs megsértése.És mivel társadalmilag az a megszokott hogy az emberek felöltözve,ruhákban vannak az utcán,ezért akár még törvényileg is elítélhető az ilyesmi.Csak nem tudom hogy ez gyakorlatban hogy működik.Nyilván nem csuknának börtönbe,de pénzbírsággal,vagy közmunkával büntethető a közerkölcs megsértése.

De nekem nem a meztelenkedés a cél,csak kényelmesebb a melegbe póló nélkül.Amúgy is utálom ha valaki lát futás közben,felöltözve is,mert cikinek érzem hogy futok :)

2021. jún. 26. 22:29
 3/12 anonim ***** válasza:
41%
Vedd fel a rövid nadrágot és problem solved.
2021. jún. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Áruld már el, ebben mi ütközne közerkölcsbe? Nyáron fél Siófokot feljelenthetnék a te logikád alapján. Ne legyünk már ennyire PC-k.
2021. jún. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#4

A 2012. évi II. törvényben olvasható,hogy a közerkölcs megsértése, mely szerint ezt a szabálysértést az követi el, aki a közterületen, nyilvános helyen vagy közforgalmú közlekedési eszközön a közerkölcsbe ütköző magatartást tanúsít.


Itt azt lenne jó tudni, hogy mi is az a magatartás, ami a közerkölcsbe ütközik. Azt lehet mondani, hogy a közerkölcs alatt a köznapi beszédben valamiféle erkölcsi felfogást értünk, ami a társadalmi rendszerre jellemző. Hogyha valaki a közerkölcsöt megsérti, akkor e nagyobb közösség felfogása ellen vét, mondhatjuk akár azt is, hogy az általánosan elfogadott értékrend ellen cselekszik a törvény által meghatározott helyeken (közterület, nyilvános hely vagy közforgalmú közlekedési eszköz).


Ha valaki ezt elköveti, akkor azt a helyszínen megbírságolhatja akár egy közterület-felügyelő is, mert ezért a szabálysértésért ők is szabhatnak ki helyszíni bírságot, tehát intézkedhetnek.

A közerkölcs megsértése csak szabálysértés,és nem egyenlő pl. a szeméremsértéssel,ami már bűncselekmény.


Amit írtál példát a fentieknek nem felel meg.Mert az,hogy Siófokon vízparton ,vízpart mellett nyáron félmeztelenül sétálnak az emberek társadalmilag normális,elfogadott,megszokott.

De ahol én élek,és futok,ott az utcán nem jellemző hogy póló nélkül mászkálnak a férfiak.

2021. jún. 27. 07:49
 6/12 anonim ***** válasza:
42%
Ok, próbálod meggyőzni magad, hogy félmeztelenül futni az közerkölcsbe ütköző. Menthetetlen vagy...
2021. jún. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
#5 a kérdés kapcsán nyilván mi is elolvastuk a törvény szövegét, aminek szerintem az értelmezése inkább filozófiai kérdés. Van egy korábbi kérdés ahol többen nehezményezik hogy nem akarnak sörhasas, szőrös stb. férfi felsőtesteket nézegetni, meg hozzájuk dörgölőzni a buszon, ennek ellenére sem gondolom hogy a te konkrét cselekedetedet bárki közerkölcsbe ütközőnek könyvelné el.
2021. jún. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Rendben,értem...köszönöm a válaszokat!
2021. jún. 27. 08:22
 9/12 anonim ***** válasza:
4-es, hogy tudna valaki Personal Computer lenni?
2021. jún. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9 a golddigger csajok mind ilyenek. ;)
2021. jún. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!