Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kondizást 40 felett elkezdők!...

Kondizást 40 felett elkezdők! Hogyan?

Figyelt kérdés

Elmúltam 40, és bizony aputestem lett, ráadásul a tipikus "értelmiségi" felsőtest. Fiatalon sovány, szolidan izmos voltam, erre jöttek rá a jólét jegyei, miután leszoktam a cigarettáról. :D Úgy látom, a táplálkozás megváltozása önmagában nem elég.


Nem szeretnék kondigépet venni, nem akarok tömegnövelni, stb., csak szeretnék 105 kilórol 6-7 kilót leadni, és tartani azt a súlyt.

Elkezdenék rendszeresen sportolni, főleg otthoni körülmények között kivitelezhető mozgásformák érdekelnek.

Sajnos már nem vagyok 20 éves, van egy gerincferdülésem, időnként szokott fájni a derekam is. Néha beáll, ha hirtelen rosszul fordulok. Kicsit magas a vérnyomásom, más nyavalya nem gyötör.


Ezeket szem előtt tartva hogyan kezdjek neki a dolognak?



2021. júl. 22. 05:51
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Fogyáshoz egyetlen dolog kell, kalória deficit. Még csak "kondizni" sem feltétlenül kötelező elem a fogyáshoz.


Pesze értelemszerűen ezt könnyebb elérni, ha beiktatod a mozgást, ami addig kiamradt.


Megemelt fehérjebevitellel tudod biztosítani, hogy a fogyás közben ne az izmod épüljön le.


Szvsz fehérjedús étrend kell neked, ugyanakkor kalória deeficites


Ha mindenképp otthon akarsz edzeni gépek nélkül akkor saját testsúlyos edzés. Esetleg kézi súlyzókát szerezhetnél be.

2021. júl. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

1. milyen magas vagy? Ha nem vagy 2m körül akkor többet kell leadnod mint 6-7 kiló.

2. alsó hátfájást lehet csökkenteni némi erősítéssel javítható.

3. az izomvesztés miatt ne kell aggódnod. mert nem hiszem, hogy van miből.

4. milyen súlyos a gerinc ferdülésed?

5. ha ne túl nagy akkor én egy kettlbell stílusú edzést javasolnék. segít fogyni szolidan izmossá tesz

2021. júl. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
186cm magas vagyok. Enyhe kifózisom van. A 6-7 kilót abból következtettem, hogy amikor 98kg voltam, nem volt pocakom, minimális úszógumim, feszesebb mellizmom volt. Jó lenne visszatérni abba az állapotba.
2021. júl. 22. 10:08
 4/5 anonim ***** válasza:
62%
A 6-7 kiló elég kevés. Menjél uszodába, egy héten kétszer, és szintén egy héten kétszer nézzél ki egy-egy utat, legalább 1 órásat, amit legyalogolsz. Csak otthoni tornával nem fogsz tudni lefogyni. Enni annyit kell, amennyi éppen elég, nem többet, de nem is fontos kevesebbet, ha a fentieket is csinálod. Az úszás kifejezetten jó a hátadnak.
2021. júl. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
2021. aug. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!