Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A chess.com on elért értékszám...

Maldoror kérdése:

A chess.com on elért értékszám az ÉLÖ ponttal egyenértékű?

Figyelt kérdés

2021. aug. 29. 22:41
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

#7 "Egyébként szerintem azért ELO (élő) mert élő emberek ellen versenyeken szerzik."

Semmi köze hozzá.

Élő Árpád matematikus neve után kapta a nevét, mivel ő dolgozta ki ezt a pontszámítási módszert, pontosabban annak az elődjét, de a tiszteletére ma is Élő-pontszámnak hívják.


#4 "Állítása szerint 2000 az ÉLŐ pont értéke."

Van egy mondás. Messziről jött ember azt mond, amit akar. Én is mondhatnám azt, hogy nagymester vagyok, 3700 Élő-ponttal, de attól ennek a valóságalapja még a nullával lesz egyenlő. Persze, elméletileg lehetséges, hiszen még a világhírű sakkozóknak is lehet rossz napjuk; de azért valószínűbb, hogy a hivatalos pontszáma valahol 1500 körül lehet, már ha egyáltalán valaha életében részt vett hivatalos versenyen.


"Honnan tudhatom meg a hivatalos érték számomat?"

Sehol, mert nincs ilyened.

A chess.com, Lichess, stb. oldalakon elért pontszámok nem hivatalosak. Ami nem azt jelenti, hogy azok ne mutatnának meg semmit a teljesítményedből, csak a chess.com-os pontszám kevésbé ellenőrzött körülmények között alakul ki, másabb az ellenfelek összetétele (oda bárki regisztrálhat, olyan is, aki azt sem tudja, hogy a ló hogyan lép, míg hivatalos versenyen javarészt olyanok indulnak, akik már valamelyest jártasságot szereztek a sakkban), más az események gyakorisága (versenyek relatíve ritkán vannak, chess.com-on meg akár minden nap játszhatsz), és nem utolsó sorban online azért lehet némileg trükközni. Ez alatt nem feltétlenül a csalásokat értem (az ellen azért a legtöbb oldal megpróbál védekezni), hanem pl. ha valaki célzottan csak a szintjénél jóval gyengébbekkel játszik - és vélhetően azon játszmák majdnem mindegyikét megnyeri -, akkor is jócskán emelkedhet a pontszáma. Ilyesmit hivatalos versenyeken nem lehet megtenni, ott nem válogathatod meg, hogy kivel játszol, és kivel nem. ;)

2021. szept. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!