Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Konditerembe szeretnék járni....

Konditerembe szeretnék járni. Nem tudom, hogyan kezdjek bele? Edzés terv kéne leginkább. Lent.

Figyelt kérdés
Lány vagyok 16, lassan 17 éves. És nemsokára megveszem a havi bérletet is. De előtte szeretnék mindent tudni, mit, hogyan, meddig. Kicsit fogyni is szeretnék(Leginkább fenék, és hasról.), majd késöbb izmosodni, szálkásodni. Írnátok nekem egy edzés tervet? Heti 3x mennék a terembe,kb 2 órát. Milyen gépeket használjak? És meddig? Miből mennyit csináljak? És hogy miket vigyek majd? Víz, Cipő, törülköző, váltóruha. Más valami?
2010. aug. 31. 03:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Váltóruha, cipő, törülköző az alap, a víz nem árt. Nagyon másra nincs szükség, esetleg egy kis zenére. Olvasd el ezeket:

[link]

[link]

Itt egy edzésterv minta:

[link]

És ne felejtsd el minden a kaján múlik!

2010. aug. 31. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Szia!

En par napja iratkoztam fel.

En a futoszallagot, az egyszeru biciklit, es az eliptikus biciklit hasznalom. Ha fogyni szeretnel ezek idealisak. Vannak meg kulonbozo gepek, amiken tornaszhatsz, peldaul epp tegnap lattam van valami amin feluleseket vegezhetsz es ha az egyik oldaladra dolsz (persze felvaltva, mikor a jobb oldalodon vagy, mikor a bal oldalodon), a derekad is formalhatod.

A torulkozo nagyon fontos, a viz is meg egy konnyu cipo es valtoruha is persze.

Az izmosodassal vigyazz mert olvastam hogy 'vastagabbnak' tunhetsz majd kesobb, ha peldaul nem dietazol de vegzel izmosito gyakorlatokat. Vagy lehet akar dietaval is elofordulhat. Tehat amint irtad fentebb elobb fogyjal es csak azutan vegezz izmosito gyakorlatokat, ha akarod, de azt is mertekkel. Mindezekrol jo tanacsot kerni egy olyan szemelytol aki ert hozza, hogy biztosabb legyel abban amit csinalsz!

Majd a teremben kerd meg szepen a felugyelot hogy magyarazza meg neked milyen gep hogyan mukodik, esetleg mit ajanlana a te esetedben.

En a futoszallagon 15-20 percet toltok, az egyszeru biciklin kabe 10et, az eliptikuson kabe 5-7et, majd mindezeket megismetlem korulbelul ugyanennyi perccel.

A fentebb emlitett gepeket be lehet allitani kulonbozo modokon. Peldaul a futoszallagnal, azon kivul hogy be lehet allitani a gyorsasagat, ugyanakkor lehetseges a lejtos beallitasa, tehat olyan mintha felfele mennel egy dombon, ennek is vannak fokozatai.

Ne eroltesd meg magad, elobb kevesebbet vegezz,majd rendre-rendre novelheted a tempot, a gyakorlatok nehezseget, ha akarod.

A torulkozo legyen a kozeledben, mert omleni fog rolad a viz. Legalabbis en nagyon konnyen izzadok.

A gepeken van egy kis hely, ahova behelyezheted a fel literes vizesuveged.

Porgos zene megy kozben, ellazito, elenkito! Nekem nagyon tetszik!

Hat kabe ilyen a kontiteremnek az a resze, amelyik engem erdekel. :)

Remelem segithettem. Sok sikert! :)

2010. aug. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
google-be beírod: body builder hu alapismeretek
2010. aug. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Utolso: a kerdezonek nem google kellett, hanem itt akart erdeklodni.

Nem azert letezik ez az oldal hogy googlizni kuldd a tarsasagot. A googlis oldalak is hasznosak, de mas elolvasni masok tapasztalaltat!

2010. aug. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

utolsó: direkt nem linkeltem be azt az oldalt, ez az első próba, hogy mennyire veszi komolyan. És nem hinném hogy szükséges lenne nekem, neked, vagy bárkinek leírni a tapasztalatait, ha egy nálunk jóval okosabb ember mindent összeszedett már a témáról. És akkor nem lesznek benne ilyen fals infók, mint az itt feljebbi hozzászólásokban.

Továbbá, ha végigolvassa, választ kap olyan kérdésekre, amik csak közben merülnének fel, és utána kellene még kérdezgetni, mivel ott 5 oldalban MINDEN le van írva a témáról, és minden JÓL.

2010. aug. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

én is 17 évesen kezdtem el kondiba járni:) én úgy csinálom, h heti 2x lábazok, 1x felsőtestezek, és minden alkalommal hasazok. Ha fogyni szeretnél, nem elég hozzá az edzés, a táplálkozáson is változtatni kell. Tehát az én edzéstervem:

mindig melegíts be alaposan, így elkerülheted a sérüléseket!

láb:

4x15 lábnyújtás

4x15 guggolás

4x30 kitörés

4x15 combhajlítás

4x15 lábtárogatás befele, majd ugyanennyi kifelé

4x50 vádlizás

felsőtest:

4x15 tárogatás

4x10 fekvenyomás

4x10 húzódzkodás

4x10 evezés

4x10 bicepsz

4x10 tricepsz

4x10 váll


a végén nyújts le az izmaidat, így nem lesznek "tömörek", hanem szép formásak:) amire szükséged lesz: víz, törülköző, váltóruha és cipő, "gyúróskesztyű" :) (ha van kesztyűt, akkor nem lesz bőrkeményedés a tenyereden), még esetleg fáslit vihetsz, ha pl. fáj a térded, akkor csak rá kell tekerni. Az elején kis súlyokkal dolgozz, nehogy megsérülj, később lehet fokozatosan emelni.

Jó edzést! 20/L

2010. aug. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2010. aug. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!