Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Gyaloglás/túrára hogy készülje...

Gyaloglás/túrára hogy készüljek fel én aki abszolút edzetlen vagyok?

Figyelt kérdés

Kerlek ne nevessetek ki. Kb12 km a táv, de elég partos, sok az emelkedő. Minimálisan vagyok túlsúlyos ( 5kg ) de nagyon edzetlen nem vagyok hozzászokva és ülőmunkam is van.

Hogyan készüljek? Köszönettel Petra



2021. okt. 5. 22:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az nem sok, 3 óra kb, ne ijedj meg, a lényeg a cipő!
2021. okt. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért nem akkora táv, hogy egy egészséges edzetlen egyén ne tudná felkészülés nélkül teljesíteni. De kezdj el sétálgatni, esetleg kocogni rendszersen hogy formába hozd magad. Arra figyelj, hogy ne néhány nappal a túra előtt kezdj hozzá, mert akkor pont a túrára lesz izomlázad. Ha teljesen edzetlen vagy és elmész most kocogni fél órát, akkor valószínű izomlázad lesz, és eltarthat 4-5 napig is mire rendbe jön. Ha kevesebb mint ennyi idő van már csak a túráig, akkor menj el sétálgatni, de ne erőltesd túl magad.
2021. okt. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%

Kedves Petra!

Csatlakozhatok?

Elemér 22F

180cm

60kg

2021. okt. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

Ha csak edzetlen vagy, az nem nagy probléma. Legfeljebb elfáradsz és fájni fognak a lábaid. Ahogy írták előttem, jó cipőben menj.

Ha más problémád is van, mint pl. nekem a rossz derekam, akkor más a helyzet. Ilyen esetben tehetsz bármit, sosem fogod rendesen bírni. (Én 5 éve edzek, járok gyógytornára, megteszek mindent, mégis 1 kilométer után nem érzem a lábaim, teljesen elzsibbadnak. 1,5 kilométer után meg összecsuklok, kimegy az erő a lábaimból.)

2021. okt. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Elvileg “csak “ edzetlen vagyok, nincs más egészégügyi problémám.

Sétálok majd próbálok rákeszulni.

Sajnos most veszem észre hogy az ülőmunka bár nem híztam el ( a plusz 5 kg előtte is megvolt ) de teljesen tönkrement a kondícióm. Előtte sem voltam hude sportos de most….


Kedves Elemér! Már van partnerem akivel megyek de azért köszönöm.

2021. okt. 6. 05:41
 6/10 anonim ***** válasza:

Hosszabb túrára rövidebb túrával lehet készülni, vagy futással, lépcsőzéssel. Az 5kg pluszod nem akadály, személyesen ismerek egy rendszeresen túrázó srácot, akin kb 40 kiló plusz van. Inkább a teljes edzetlenség miatt lenne érdemes gyalogolnod 5-6 km-t, meg 2szer elmenni futni 1-2 km-t.

Ilyen rövid túrára nem kell komoly túracipő, de legalább egy kényelmes sportcipőd legyen. Egy rövidebb gyaloglás arra is jó lenne, hogy kipróbáld a cipőt.

2021. okt. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Pongi57 ***** válasza:
100%
Rajtam 30 kg plusz van. Szépen fokozatosan szoktattam magam hozzá a terephez, távhoz. Manapság kényelmesen 20-25 km-t, kicsit megerőltetve akár 35 km-t is megyek egy nap. De a lényeg a fokozatosság (és a jó cipő).
2021. okt. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7 Épp ez az ami miatt félek, van duci kolléganőm hiába én vagyok a vékonyabb ő olyan könnyedén sétál km-ket, mikor én már a második emeleten lihegek…. De csak belejövök majd.
2021. okt. 6. 10:00
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
#8: Nyugi, menni fog, gondolom nem teljesítménytúra. Ha elfáradsz megállsz, ha éhes vagy eszel, ha szomjas vagy iszol. A 2. emeletnél mindenki liheg :-)
2021. okt. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Pongi57 ***** válasza:
Egyetértek #9-essel, nem verseny ez. Iktass be rövid pihenőket, akár óránként, vagy akár gyakrabban. Néha elég csak megállni egy-egy fénykép készítés erejéig. Sok vizet vigyél, sokat igyál mert szomjasan nagyon szar gyalogolni. Még az éhséget is jobban viseli az ember, mint a szomjúságot. Féltávnál érdemes egy nagyobb, akár fél órás, pihenőt is beiktatni. Biztos, hogy menni fog! Jó túrázást!
2021. okt. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!