Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A küzdősporolók hogyan kezelik...

A küzdősporolók hogyan kezelik a fájdalmat?

Figyelt kérdés

Lehet nem a legjobb kategóriába írtam ki a kérdést, de nem tudtam eldönteni, hogy hol lenne a legmegfelelőbb. Az érdekelne, hogy a küzdősportolók hogyan bírkóznak meg a fájdalommal egy komolyabb verseny, vagy egy kemény edzés során, ahol mondjuk bekapnak néhány ütést.

Vegyük példának a UFC-t, ahol teli erős ütéseket, rúgásokat kapnak az emberek akár fejre, akár testre. A meccs közben talán nem érzik annyira az adrenalin miatt, de az azt követő napon mondjuk hogy kezelik azt? Van valami technika/ gyakorlat, hogy a fájdalomküszöbünket feljebb tornázzuk? Gondolkozok, hogy belekezdjek valami küzdősportba, de a fájdalom miatt nem tudom mennyire bírnám.



2021. nov. 1. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Előbb-utóbb az idegrendszer hozzászokik a terheléshez, de akármilyen kemény is valaki, jó technikával ki lehet ütni, le lehet kopogtatni stb.

Az agilitás, a jó kondíció és a fizikai erő egyébként sokat segít.

2021. nov. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja, még kiegészíteném valamivel, amit néhai bokszedzőm mindig mondott: ütni még egy hülye is tud valamilyen szinten, de a védekezés külön művészet.


Magyarul ne engedj be tiszta találatokat, és ne kapkodj.

2021. nov. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hat altalaba olyanok kezdenek kuzdosportolni akik nem felnek az ilyesmitol es magas a fajdalomkuszobuk. Edzesek soran is belejon az ember de kell hozza egy alap beallitottsag
2021. nov. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A legtöbb sportnál nagyobb a sérülés esélye mint sok küzdő sportnál, tehát pontosan ugyan úgy mint más sportoknál.
2021. nov. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Így belegondolva nekem egy dolog okozott problémát amit kezelnem kellett. Edzésekre időről időre jönnek kezdők, középhaladók, akik vagy az alacsony tudásuk miatt, vagy idegességükben pontatlanok. Ezt pedig a térdem külső vagy belső oldala sínylette meg. Mert nem voltak képesek soha eltalálni a combom. Ha pedig egész edzésen a térdemet rúgja, hiába mondom hogy ne és az edzés végi küzdelemnél ezért leütöm persze, de oda volt az a heti guggoló és futó edzésem, mert felvizesedett nem hajló térddel nem lehet súllyal guggolni vagy futni. Szóval ha kezdő középhaladó jött edzeni, akkor felraktam mindig két párnázott térdvédőt az első lábamra, egy kifelé nézett, egy befelé, aztán azt bénázhatták én meg nem sérültem le.


Ami még ettől is kellemetlenebb, ha elbambulás közben úgy kaptam be egy horgot fültőre, hogy nem volt összezárva a szám. Az talán a legsza rabb szerintem, mert ott és akkor szinte észre sem lehet venni, de utána 2 napig nem zár a száj, nem lehet rágni rendesen.

2021. nov. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!