Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nem bírja a tüdőm a futást?

Miért nem bírja a tüdőm a futást?

Figyelt kérdés
elkezdtem futni, nem dohányzok, nem iszok alkoholt, 18/f és a lábaim még bírnák de a tüdőm nem. úgy érzem, h leszakad és fáj. Hogyan tudom a tüdőmet edzeni vagy valami h bírja a futást ?
2010. szept. 3. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szúr a tüdőd? Szerintem még nincs hozzá szokva, nincs elég kondíciód! Amikor szúr ájj meg és lassan orron be szájon ki egy párszor és akkor mehetsz tovább! Nekem is így kezdődött de lassan hozzá szoktam! Mostmár semmi bajom nincs vele
2010. szept. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem szúr! olyan érzésem van mint amikor veszel egy nagyon mély levegőt. érzed, hogy feszül a tüdőd, na futás közben is ezt érzem, veszem a levegőt és érzem, hogy már a tüdőmbe már nem fér több, de még tudnék venni levegőt. nem tom h így érthető-e
2010. szept. 3. 21:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Fokozatosan edzed a futással a tüdődet is, egy idő után egyre jobb lesz, egyre kevésbé lesz ezzel probléma. A lényeg a rendszeresség és a fokozatosság.
2010. szept. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nekem is ugyan ez van:S
2010. szept. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen ne hagyd abba, ne csökkentsd le a futást e miatt! Tényleg azért van ez, amit írtak, hogy nem vagy elég edzett, de rendszeres futás mellett fokozatosan tudsz látványosan fejlődni. Mindig érezni fogod, hogy mikor mennyit bírsz, de lépegess felfelé, told ki a határaidat. Nem tudom, most mennyi futás után jelentkezik. A módszer az, hogy legyen egy adott távod, amit úgy érzel, hogy még bírsz, és azt ismételgesd egy darabig, és a tempót is növelheted közben. És ha megvan ez a táv már biztosan, kifulladás nélkül, akkor növeld a távot, majd a tempót, aztán megint a távot majd a tempót és így tovább. Én így jutottam el 2 km-től 40-ig terpen, hegyen fel.
2010. szept. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!